Podróż życia - katamaranem po Amazonce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 16:41
Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński dokonali niemal niemożliwego - w pół roku pokonali ponad 8 tys km. przez Andy, ale także Amazonką. Ich katamarany to rowery, osadzone na dwóch pływakach o długości 3 metrów. Tę niezwykłą podróż w książce "Przejechać Amazonkę" opisał Piotr Chmieliński.
Audio
  • O swojej podróży po Ameryce Płd. opowiadają Dawid Andres i Hubert Kisiński (Co Was kręci/Czwórka)
Widok na Amazonkę, Peru
Widok na Amazonkę, PeruFoto: Shutterstock.com/Christian Vinces

mount everest 1200x660.jpg
Wyprawa na Mount Everest. Najmłodsza Polka na dachu świata

Dziś, po powrocie do kraju Andres i Kisiński wspominają m.in. wspaniałych i niezwykłych ludzi, których mieli okazję poznać na swojej drodze. - Gdy przypływaliśmy do wioski w Peru, jej mieszkańcy potrafili całą noc stać bez ruchu i nas obserwować. Ale w Brazylii nieznajomi - gdy widzieli, ze jesteśmy zmęczeni - niemalże oddawali nam serce, byli bardzo wyrozumiali. Dawali nam jedzenie i nigdy nie chcieli pieniędzy - opowiadali rozmówcy Hanny Dołęgowskiej.

Wspominali także niebezpieczeństwa, jakie czyhały na nich podczas podróży. I to nie tylko te wynikające z braku kondycji na początku wyprawy, czy awaryjności sprzętu. - Miejsca, w których grasują piraci, to nie pustkowia, a duże miasta czy skupiska ludzkie. Dlatego najbezpieczniej było podrózować samotnie - mówili.

Opowiadali też, jak doszło do niezwykłej wyprawy i dlaczego wcześniej właściwie w ogóle się nie znali. Mówili o jej kulisach, i zdradzili, skąd pomysł na tę podróż. Tłumaczyli także, jak udawało im się pokonywać kryzysy po drodze. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z audycji "Co Was kręci".

Dawid Andres Nigdy nie zwątpiliśmy, że to się może udać. Jeśli się baliśmy, to głównie o sprzęt, który mógł się po prostu rozpaść. Ale gdyby trzeba było - dopłynęlibyśmy do końca nawet wpław.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Goście: Dawid Andres i Hubert Kisiński (podróżnicy)

Data emisji: 16.04.2017

Godzina emisji: 11.10

kd

Czytaj także

Smaki świata. Wybierz się w kulinarną podróż

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 18:17
Francuzi nie wyobrażają sobie życia bez bagietek, Niemcy bez tradycyjnego sznycla, zaś włoska pizza i spaghetti podbijają serca i żołądki ludzi na całym świecie. Czego spodziewać się możemy w innych zakątkach świata?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Laura Dekker. Nastolatka, która opłynęła świat

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 17:40
Urodziła się podczas 7-letniej podróży morskiej swoich rodziców. Pierwsze 4 lata życia spędziła na otwartym morzu, a jako 6-latka dostała pierwszą łódkę. W wieku 14 lat przepłynęła Kanał La Manche, a później wybrała się w samotny rejs dookoła świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Puszcza Kampinoska. "Ewenement w skali świata"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 18:00
Jak wędrować po lesie wiosną, kiedy niektóre szlaki mogą być jeszcze podtopione, jak bezpiecznie obserwować przyrodę - m.in. o to zapytaliśmy Jerzego Królikowskiego, miłośnika Puszczy Kampinoskiej. Odwiedziliśmy także rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Izrael. Energia Tel Awiwu kontra mistycyzm Jerozolimy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:11
- Izrael to pyszne jedzenie, ciepły klimat, cudowni ludzie i piękne plaże - mówią Karolina Chudek, Krzysztof Kujawa, podróżnicy.
rozwiń zwiń