Surfing zimą? To możliwe - sprawdzimy gdzie i jak

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 15:53
Zimą nie warto rezygnować ze swoich ulubionych aktywności sportowych. Surfing o tej porze roku też jest możliwy. Opowiemy o tym, ale wybierzemy się też na trening Hyrox. 
Fuerteventura przyciąga surferów. Tu są fale odpowiednich rozmiarów, niezliczona ilość spotów.
Fuerteventura przyciąga surferów. Tu są fale odpowiednich rozmiarów, niezliczona ilość spotów.Foto: shutterstock/Merla

W "Co Was kręci" przełamujemy zimę i ruszamy na plażę. Spotkamy się z surferem Tomkiem Gębalą, który zdradzi nam sekrety surfowania wtedy, gdy pogoda temu nie sprzyja. Oczywiście najprostszy z nich, choć nieco kosztowny, jest wyjazd na Fuertę. Jednak dobre wyposażenie - pianki, deski, ćwiczenia wspomagające sprawią, że nieco niższe temperatury też nie będą nam straszne. 

W drugiej godzinie audycji połączymy się z Poznaniem a tam klubem treningowym Hyrox. Hyrox to sport, który łączy bieganie i osiem treningów. Konfiguracja i kolejność treningów jest zawsze taka sama na całym świecie. O szczegółach opowiemy w Czwórce. 

Posłuchaj także:

W dniach 9 i 10 lutego odbywa się narciarski i snowboardowy Puchar Europy FIS w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024. W zawodach udział biorą czołowi zawodnicy i zawodniczki z całej Europy, którzy specjalizują się w niezwykle widowiskowej, freestyle’owej konkurencji Big Air. Puchar Europy FIS w Białce tatrzańskiej to jeden z trzech w kalendarzu FIS, gdzie konkurują jednocześnie narciarze i snowboardziści. Zawodnicy konkurują także w szwajcarskich ośrodków Davos i Crovatsch. W "Co Was kręci" zapraszamy na relację z tych zawodów. 

Czytaj także:


O 9.00 przypomnimy rozmowę z Pawłem Tarnowskim, wicemistrzem świata w windsurfingowej klasie iQFoil które odbyły się u wybrzeży Lanzarote. Polak ostatecznie zdobył srebrny medal, przegrywając tylko z Włochem Nicolo Renną. Mistrzostwa były też istotnym etapem walki o miejsca w kadrze na igrzyska olimpijskie w w Paryżu.

***

Na audycję z cyklu "Co Was kręci" w niedzielę (11.02) o godzinie 9.00 zaprasza Jeremi Angowski.

pj

Czytaj także

Trening SurfsetFitness. Dla tęskniących za latem i wysoką falą

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 13:43
Tęsknisz za plażą i słońcem? W tej audycji zabierzemy Cię na deskę surfingową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciśnienie i siła - to one gwarantują świetną zabawę windsurferom

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 16:31
Windsurfing przywędrowała do nas ze słonecznej Kalifornii i ma coraz więcej fanów. Warto wiedzieć, jakie siły pchają tę deskę z żaglem. 
rozwiń zwiń