Święta w tropikach - czy odnajdziemy tam nastrój?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 11:41
Coraz więcej osób decyduję się spędzać Święta poza granicami kraju. Niektórzy, nie z własnej woli, w ten czas są z dala od rodziny. Sprawdziliśmy, jak to jest.
Audio
  • Czwórkowi goście o Świętach w tropikach i z dala od bliskich (Święta poza domem/Czwórka)
Święta spędzone w hotelu także mogą być przepełnione tradycją
Święta spędzone w hotelu także mogą być przepełnione tradycjąFoto: Glow Images/East News

Ela i Mariusz Lewiccy często decydują się na wyjazdy za granicę w czasie świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzili już m.in. Salwador, Indie czy Filipiny.

- My najbardziej przeżyliśmy ten klimat w południowych Indiach. Mieliśmy szczęście trafić do chrześcijańskiej wioski, gdzie tradycje są bardzo żywe - mówi Mariusz Lewicki. - Tam poczuliśmy bliskość - dodaje Ela Lewicka.

Czwórkowi goście zwracają uwagę na odmienność chrześcijańskich zwyczajów w tym dalekim kraju, ale także na przenikanie się ich z elementami hinduizmu. Ks. Mirosław Korsak, kapelan więzienny, wspomniał o podopiecznych w więziennych celach, opowiedział też o Świętach, które spędzał m.in. w Rosji.

Goście Czwórki zgadzają się, że niezależnie od temperatury święta Bożego Narodzenia z dala od  bliskich i domu są wyjątkowymi, specyficznymi doświadczeniami.

***

Tytuł audycji: Święta poza domem

Prowadzący: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: Elżbieta i Mariusz Lewiccy (podróżnicy), ks. Mirosław Korsak (kapelan więzienny)

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 10.00

pj/mm

Czytaj także

Szokujące wyznania podczas Świąt - tak czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 09:30
Przedstawienie nowej dziewczyny czy chłopaka, wiadomość o ciąży albo o odmiennej orientacji seksualnej - czy Święta to dobry moment na takie rewelacje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co wiemy o narodzinach Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:17
- Grota Świetlista, w której urodził się Jezus ma ok. 48 m i nie zmieniła się przez lata. Jej teren jest podzielony i tylko część należy do katolików - mówi ks. Jerzy Banach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edyta Herbuś: daję się porwać magii Świąt

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 17:46
- Czas w ciągu całego roku ucieka nam na sprawach „ważnych i ważniejszych”. Dlatego Święta warto spędzać wspólnie z bliskimi - mówiła w Czwórce tancerka i aktorka.
rozwiń zwiń