Portret pogubionych, współczesnych trzydziestolatków

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 10:30
W swojej książce "Kosowo” Edyta Niewińska pokazuje pragnienia, poszukiwania, filozofię życiową dzisiejszych trzydziestolatków. Pisarka opowiada o tym w czwórkowej "Kontrkulturze".
Audio
  • Edyta Niewińska o książce "Kosowo" i pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków

Pogubieni w poszukiwaniu jedynej miłości, w której istnienie i tak nie wierzą, starają się uciec od odpowiedzialności za własne decyzje. Skąd tytuł "Kosowo”?

Główna bohaterka Aniela jest jak Kosowo teoretycznie niepodległe państewko, które zawsze będzie leżało w strefie wpływów silniejszego sąsiada. Jej serce i umysł też są jak Kosowo kraj, który od kilkunastu lat nieustannie i bezskutecznie próbuje żyć, po bratobójczych walkach, własnym życiem.

Na spotkanie z Edytą Niewińską w "Kontrkulturze" zaprasza Magdalena Kasperowicz - posłuchaj załączonej audycji.

Czytaj także

Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odwołanie końca świata"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 12:45
Spektakularne widowisko edukacyjno artystyczne w Toruniu
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heniek może być Twoim sąsiadem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:00
Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej, młodzi reżyserzy bez pieniędzy, zwrócili się do swych przyjaciół o pomoc w nakręceniu filmu "Heniek" i udało się, film już ma na swoim koncie wiele nagród.
rozwiń zwiń