X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile kosztuje twoje dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 16:01
Dzieci są bezcenne, ale niestety... niezbyt "tanie". Utrzymanie i wychowanie statystycznego potomka, od narodzin do ukończenia 20. roku życia, to koszt rzędu 176 tysięcy złotych.
Audio
  • Ile kosztuje twoje dziecko? - materiał Martyny Ogonek
Ile kosztuje twoje dziecko?
Foto: sxc.hu

Przyjmijmy, że drugie dziecko "zabierze" 80% kosztów pierwszego, a trzecie oraz kolejne - po 60%. Wówczas rodzina z dwójką dzieci musi zapłacić 317 tysięcy złotych, a z trójką - 422 tysiące. Tak wynika z badań Centrum im. Adama Smitha.

Jedną z najdroższych dziedzin życia dzieci okazuje się... szkoła. Teoretycznie elementarna edukacja w Polsce jest bezpłatna. Oczywiste w praktyce finansujemy ją wszyscy z podatków. Ponosimy też koszty związane z wyposażeniem dziecka w plecak czy podręczniki.

- W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, same książki i szkolna wyprawka mogą kosztować od kilkuset do nawet tysiąca złotych - mówi Paweł Lipiec, dyrektor komunikacji e-commerce z faceAddicted. - Po 18. roku życia przychodzi okres, gdy należy zdecydować, co dalej. Jeśli pociecha będzie chciała studiować, dochodzą kolejne koszty. Procentowo - w skali całego wykształcenia - to niewiele. Mimo wszystko, za pieniądze przeznaczone na wyższą edukację moglibyśmy kupić przyzwoity samochód. Nawet, jeśli to studia państwowe, czyli rzekomo bezpłatne...

Koszt edukacji przeciętnego Polaka ciężko wyliczyć, bo zmiennych (np. szkoła państwowa / społeczna / prywatna) jest zbyt wiele. Według większości statystyk jednak kwota, którą należy poświęcić na wykształcenie dziecka, to ponad 100 tysięcy złotych.

O tym, ile statystyczna uczelnia wydaje na utrzymanie każdego studenta, dowiesz się, słuchając całego materiału z audycji "Pod lupą".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak skutecznie pomnażać oszczędności?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 08:00
- Napisałem tę książkę, żeby w sytuacji problemów finansowych, każdy mógł wesprzeć się informacjami w niej zawartymi - mówił w Czwórce Maciej Samcik, autor poradnika "Jak pomnażać oszczędności?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadbaj o wizerunek swojej firmy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 15:00
Internetowa Rewolucja to kampania edukacyjna, dzięki której dowiemy się, jak można aktywnie i przede wszystkim skutecznie zaistnieć i promować się w sieci. W Czwórce opowiadał o niej Piotr Zalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowi hejterzy są na wyginięciu?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 13:00
Wbrew obiegowym opiniom język nienawiści w internecie stanowi marginalną część wszystkich toczących się tam dyskusji. Do takich zaskakujących wniosków doszli organizatorzy akcji "Komentuj. Nie obrażaj".
rozwiń zwiń