Jak skutecznie pomnażać oszczędności?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 08:00
- Napisałem tę książkę, żeby w sytuacji problemów finansowych, każdy mógł wesprzeć się informacjami w niej zawartymi - mówił w Czwórce Maciej Samcik, autor poradnika "Jak pomnażać oszczędności?".
Audio

O książce dziennikarza i blogera Macieja Samcika mówi się, że "skutecznie przeprowadza przez labirynt rozmaitych metod inwestowania i chroni przed popełnieniem kosztownych błędów". W pewnym sensie pełni ona rolę podręcznego doradcy finansowego, choć sam autor w rozmowie z Justyną Dżbik, że nie często korzysta z porad specjalistów.

- Ja mam zasadę, że do doradcy finansowego idę wtedy, kiedy mam multum ofert i nie umiem się zdecydować i potrzebna jest mi porada, żeby ograniczyć tę liczbę do trzech np. kredytów hipotecznych. Ale ostateczną decyzję podejmuję sam, gdyż doradcy często współpracują z bankami i kierują się też własnymi interesami - mówił gość audycji "Pod lupą".

W książce praktyczne porady znajdą zarówno poważni gracze giełdowi, inwestorzy jak i ludzie, których gospodarowanie pieniędzmi ogranicza się do domowego budżetu. W jaki sposób mogą oni pomnożyć swoje oszczędności? Według Samcika proces ten należałoby rozpocząć od tak prostej czynności jak przejrzenie własnych wydatków.

- Namawiam do tego, żeby przejrzeć swoje budżety domowe i zobaczyć, czy wszystkie wydatki są faktycznie konieczne, czy może można kupić coś gdzieś taniej. Jeśli wydatki są większe niż przychody, wtedy należy zdiagnozować źródło problemu. Osobiście staram się wiedzieć na co i w jakiej ilości idą moje pieniądze - radził dziennikarz.

Więcej na temat książki i rozsądnej gospodarki pieniędzmi dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio Znad Wilii nadaje już 20 lat!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 09:00
- Życzymy sobie, żeby słuchały nas 3 miliony, bo tyle jest mieszkańców na Litwie - mówiła w Czwórce Renata Widtmann, redaktorka polskiego radia nadającego z Wilna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AbradAb: ze złości zepsułem sobie netbooka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Śląski raper jest jednym z bardziej lubianych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Czasem jednak zdarza mu się pokazać różki, o czym muzyk opowiedział w Czwórce przy okazji rozmowy o swojej najnowszej płycie "ExtraVertik”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od mozarelli do carpaccio: Robert Sowa i tajemnice kuchni włoskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 17:00
- Polaków można podzielić na dwie grupy: część uważa, że kuchnia włoska to tylko pizza, a druga – że to tylko makarony, czyli pasta – mówił w Czwórce znany mistrz sztuki kulinarnej, Robert Sowa. – A to przecież nieprawda.
rozwiń zwiń