Internetowi hejterzy są na wyginięciu?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 13:00
Wbrew obiegowym opiniom język nienawiści w internecie stanowi marginalną część wszystkich toczących się tam dyskusji. Do takich zaskakujących wniosków doszli organizatorzy akcji "Komentuj. Nie obrażaj".
Audio
  • Katarzyna Kozanecka o akcji "Komentuj. Nie obrażaj"

- Przez kilka ostatnich miesięcy obserwowaliśmy debatę w polskich mediach, która próbowała nas przekonać, że stan języka w internetowych dyskusjach jest dramatyczny. Z naszych badań wynika, że na forach dzieje się dużo dobrego, i że wcale nie jest tak, że ludzie się tam tylko obrażają - mówiła w Czwórce Katarzyna Kozanecka z portalu Onet.pl.

Według badania przeprowadzonego w ramach kampanii "Komentuj. Nie obrażaj", organizowanej przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, obraźliwe komentarze stanowią tylko około 1 % wszystkich zamieszczanych w sieci. Ten wynik, to nie tylko efekt skutecznych działań moderatorów największych forów internetowych, ale też ogólna skłonność ich użytkowników do merytorycznej dyskusji i ignorowania obraźliwych wpisów.

- Na negatywny obraz internetowych dyskusji wpływa to, iż chamstwo po prostu bardziej rzuca się w oczy. Nam zależy na tym, żeby pokazywać te najbardziej pozytywne komentarze. Wątki na naszym forum układają się według głosów internautów, którzy wspierają te najbardziej im podobające się komentarze - opowiadał gość audycji "Pod lupą"

Aby dowiedzieć się jak radzić sobie z internetowymi hejterami, i jakie są cele kampanii "Komentuj. Nie obrażaj" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio Znad Wilii nadaje już 20 lat!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 09:00
- Życzymy sobie, żeby słuchały nas 3 miliony, bo tyle jest mieszkańców na Litwie - mówiła w Czwórce Renata Widtmann, redaktorka polskiego radia nadającego z Wilna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AbradAb: ze złości zepsułem sobie netbooka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Śląski raper jest jednym z bardziej lubianych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Czasem jednak zdarza mu się pokazać różki, o czym muzyk opowiedział w Czwórce przy okazji rozmowy o swojej najnowszej płycie "ExtraVertik”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od mozarelli do carpaccio: Robert Sowa i tajemnice kuchni włoskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 17:00
- Polaków można podzielić na dwie grupy: część uważa, że kuchnia włoska to tylko pizza, a druga – że to tylko makarony, czyli pasta – mówił w Czwórce znany mistrz sztuki kulinarnej, Robert Sowa. – A to przecież nieprawda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juwenalia warszawskie: od disco-polo do ciężkiego rocka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 09:36
- Świętujemy najpiękniejsze lata swojego życia i musimy się wybawić przed sesją, nie pozwolimy, żeby ktokolwiek zepsuł nasze święto - mówi Tomasz Sachanowicz rzecznik prasowy warszawskiego święta studentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie pomnażać oszczędności?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 08:00
- Napisałem tę książkę, żeby w sytuacji problemów finansowych, każdy mógł wesprzeć się informacjami w niej zawartymi - mówił w Czwórce Maciej Samcik, autor poradnika "Jak pomnażać oszczędności?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadbaj o wizerunek swojej firmy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 15:00
Internetowa Rewolucja to kampania edukacyjna, dzięki której dowiemy się, jak można aktywnie i przede wszystkim skutecznie zaistnieć i promować się w sieci. W Czwórce opowiadał o niej Piotr Zalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy ojcowie hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 15:00
- Ten gatunek narodził się z jamajskiego toastingu, czyli nawijania do beatu, oraz rapu, czyli rymowanych prób podrywania dziewczyn przez Afroamerykanów - opowiadał w Czwórce DJ Anusz.
rozwiń zwiń