X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przywilej bycia obywatelem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 12:00
Mija 20 lat od wprowadzenia obywatelstwa UE. Z tej okazji najbliższe 12 miesięcy upłynie pod hasłem Europejskiego Roku Obywateli. Poznaj szczegóły tej inicjatywy.
Audio
  • Posłuchaj, na czym polega Europejski Rok Obywateli - inicjatywa zaplanowana na 2013 rok.
Przywilej bycia obywatelem
Foto: fot. Flickr/rockcohen

Odpowiadając na apel Parlamentu Europejskiego, Komisja Europejska zaproponowała, by uczynić rok 2013 Europejskim Rokiem Obywateli.
- Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości praw związanych z europejskim obywatelstwem - tłumaczy dr Mikołaj Rakusa-Suszczewski, socjolog, historyk idei politycznej z Centrum Europejskiego UW. - Chodzi tutaj o prawa do swobodnego przemieszczania się, do opieki zdrowotnej i wszystkich innych praw wynikających z Karty Praw Podstawowych. Chodzi zatem o umocnienie pewnej przestrzeni i porządku prawa, ale też o przypomnienie obywatelom, co zawdzięczają UE.
Obywatelstwo Unii jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi budowania wspólnej tożsamości. Demokracja, wolność, państwo prawa, równość i prawa człowieka to podstawowe wartości wspólnoty, które mają one szczególne znaczenie dla wzmocnienia procesu demokratycznego, świadomości obywatelskiej i poczucia przynależności do UE, zwłaszcza w czasach kryzysu i potencjalnych zmian.
- Jeśli ktoś się spodziewa, że po roku zdarzy się cud w tej materii, to jest w błędzie - wyjaśnia Paweł Dymek z Fundacji Schumana. - Ale dobrze by było, gdybyśmy pamiętali, że oprócz tego, że jesteśmy Polakami, jesteśmy tez Europejczykami. I że identyfikacja z tym kręgiem kulturowym nie oznacza wyrzeczenia się swoich korzeni, swojego państwa czy regionalnej przynależności. Bo teraz często bywa to w ten sposób postrzegane.

Posłuchaj całej rozmowy, która odbyła się w "Śniadaniu Europejskim". Nagranie znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Możliwości pracy w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 07:15
Sprawdź jak możesz znaleźć zatrudnienie w instytucjach europejskich... Podpowiadamy najciekawsze rozwiązania
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa fala emigracji, czyli dokąd teraz uciekają młodzi Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 11:30
W "Śniadaniu Europejskim" rozmawiamy o tym, dokąd Polacy podróżują "za chlebem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożonarodzeniowe jarmarki mrugają kolorami

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 16:00
W "Śniadaniu Europejskim" zabraliśmy was na przedświąteczne zakupy do rożnych miast europejskich. Posłuchaj nagrania audycji!
rozwiń zwiń