X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy umiemy czytać rachunki, które opłacamy?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 16:57
Jak wynika z raportu "Media i rachunki" przedstawionego przez platformę MAM, aż 60 proc. Polaków nie potrafi określić, jakie kwoty na rachunki przeznaczają w skali miesiąca.
Audio
  • Kilowatogodziny, opłata jakościowa i OZE. Jak czytać nasze faktury? (Stacja nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Opłaty za media stanowią blisko 1/4 domowego budżetu Polaków. Mimo to 62 proc. nie wie, ile prądu zużywa ich gospodarstwo domowe, a 1/3 przyznaje, że nie wie, w jakich jednostkach liczone jest zużycie energii elektrycznej. Polacy mają spore problemy w rozumieniu comiesięcznych faktur. Aż połowa badanych przyznała, że nie rozumie zapisów zawartych na rachunkach za prąd oraz gaz. Jak zwiększyć świadomość konsumentów energii elektrycznej? I co wynika z raportu?

- Nie rozumiemy tego, co czytamy na fakturach. Mamy problem z nazwami takimi jak OZE, opłata handlowa, jakościowa czy abonamentowa. Najczęściej nie wiemy za co płacimy, ani czy mamy realny wpływ na wysokość rachunków, a przecież możemy sprawić, że będą niższe - mówiły Magdalena Markuszewska i Patrycja Ogrodnik - ekspertki platformy do opłacania i obniżania rachunków MAM.

W jaki sposób? Dlaczego należy zwracać uwagę na treść naszych rachunków? Czym różni się sprzedawca energii elektrycznej od dystrybutora? W jakiej grupie wiekowej istnieje największa świadomość tego, co zawiera faktura i dlaczego młodzi ludzie płacą za prąd najwięcej? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Magdalena Markuszewska i Patrycja Ogrodnik (ekspertki platformy do opłacania i obniżania rachunków MAM)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 12.30

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologia, sztuka, sport i design mają w Lublinie ten sam adres

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 15:27
- Już sam budynek jest wyjątkowy. Goście, którzy nas odwiedzają, mówią, że niewiele jest takich miejsc w Europie - mówił dyrektor Centrum Spotkania Kultur Piotr Franaszek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eneloop Ambassadors Tour - wyścig, który zmienia myślenie o środowisku

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 17:23
Studentka stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu razem z kolegą, Césarem Gonzálezem Cruzem wystartuje w niezwykłej sztafecie. Eneloop Ambassadors Tour to bieg, dzięki któremu będzie można w rzeczywisty sposób pomóc naturalnemu środowisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DASH - nowa dieta, która wspiera serce?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 13:26
- DASH uwzględnia w zasadzie wszystkie elementy racjonalnego odżywiania, więc można ją nazwać po prostu zdrowym stylem życia - mówił Filip Kowalczyk, kardiolog i dietetyk.
rozwiń zwiń