X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekologia, sztuka, sport i design mają w Lublinie ten sam adres

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 15:27
- Już sam budynek jest wyjątkowy. Goście, którzy nas odwiedzają, mówią, że niewiele jest takich miejsc w Europie - mówił dyrektor Centrum Spotkania Kultur Piotr Franaszek. 
Audio
  • Centurm Spotkania Kultur w Lublinie - tu koncertuje Seal, poleca je amerykański Vogue, a na jego dachu dba się o przyszłość zdrowych pszczół (Stacja nauka/Czwórka)
Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz i Marcin Sudziński - pszczelarz, koordynator Miejskiej Pasieki Artystycznej na dachu Centrum Spotkania Kultur
Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz i Marcin Sudziński - pszczelarz, koordynator Miejskiej Pasieki Artystycznej na dachu Centrum Spotkania KulturFoto: Monika Rokicka

- Historia budynku jest długa. W czasach PRL-u wymyślono, że w tym miejscu powstanie największa w Polsce scena operowa. W tak małym mieście, jak Lublin było to absurdalne i ostatecznie budowa stanęła na... czterdzieści lat - mówił gość Czwórki. - Mieszkańcy nazwali budynek "Teatrem w budowie". W tym stanie funkcjonował aż do 2016 roku, kiedy udało nam się zakończyć prace remontowe i otworzyć go dla odwiedzających.

- To miejsce dla każdego, bo kulturę traktujemy tu bardzo szeroko. Uważamy, że to sposób na życie. Jest każdą aktywnością, która wyróżnia człowieka - opowiadał dyrektor CSK.

W kieszeni sali operowej chcemy zainstalować ściankę wspinaczkową, na dachu znajdują prawdziwy ogród i ule. Przestrzeń zaaranżowana jest zarówno dla fanów skateboardingu, jak i dla tych, którzy chcą odpocząć czytając książkę Piotr Franaszek

W jaki sposób architektura nawiązuje do wieloletniej historii "Teatru w budowie" i co wyróżnia ją na tle innych europejskich budynków promujących kulturę? Jak połączył mieszkańców Lublina - miłośników sztuki, ekologii i sportu? Co oprócz żywej natury możemy obejrzeć, usłyszeć, dotknąć i posmakować w CSK? Jak pszczołom żyje się na dachu w centrum dużego miasta? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Piotr Franaszek (dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie), Barbara Wybacz (zastępca dyrektora ds. programowych w Centrum Spotkania Kultur), Marcin Sudziński (pszczelarz, koordynator Miejskiej Pasieki Artystycznej na dachu Centrum Spotkania Kultur)

Data emisji: 22.08.2018

Godzina emisji: 12.12

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historia pszczół" - nienużąca pogadanka o pszczołach

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 11:59
To nie jest podręcznik do nauki o owadach. Opowieść snuta trójtorowo zabiera nas w podróż do 1857, 2007 i 2097 roku. Te lata łączy los pszczół - opowieść trudna, niezwykła i edukacyjna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 11:00
- W książce Stanisława Czernieckiego z 1682 roku, najstarszej polskiej książce kucharskiej, miód występuje tylko cztery razy - mówi Piotr Zwierzchowski, ekspert z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. - Wbrew pozorom świadczy to jego ogromnej popularności - dodaje. 
rozwiń zwiń