Matura z języka angielskiego. Środki językowe. Znasz je wszytkie?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:49
Na czym polegają zadania ze znajomości środków językowych? Czy zawsze są takie same? Jaki jest ich poziom trudności? Zapytamy o to Magdę Drzewiecką, nauczycielkę języka angielskiego.
Audio
  • Matura z angielskiego. Powtarzamy środki językowe (Czat Czwórki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shopping King Louie/Shutterstock.com

rzepak pszczoły1200.jpg
Światowy Dzień Pszczół. Zadbajmy o naszych małych przyjaciół!

Dziś zajmiemy się środkami językowymi. Ich celem jest sprawdzenie znajomości słownictwa i gramatyki. Najczęściej sprawdzaną formą gramatyczną jest strona bierna, liczba mnoga, czasy i zdania warunkowe. 

Takie zadania, jak radziła ekspert, najlepiej rozwiązać drogą eliminacji. Najprawdopodobniej będziemy musieli zmierzyć się z uzupełnieniem tekstu w dialogu sytuacyjnym, czy dopisaniem fragmentów zdań. Sprawdzane będzie poprawne użycie składni oraz zasad angielskiej gramatyki. - Uważajmy na zdania z mową zależną, które często są podchwytliwe. Poziom podstawowy zazwyczaj nie jest trudny, jeśli powtórzyliśmy podstawy - zapewniała Magda Drzewiecka, nauczycielka języka angielskiego.

Ważna informacja dla maturzystów podchodzących do matury międzynarodowej: w tym roku niemal wszystkie egzaminy zdawane będą w formie pisemnej, jednak aplikujący na zagraniczne uczelnie, gdzie przeprowadzenie egzaminu ustnego z języka obcego jest wymogiem, mogą podejść również do ustnej części egzaminu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Gość: Magda Drzewiecka, nauczycielka języka angielskiego

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 12.34

ac

Czytaj także

Matura 2020. Powtarzamy biologię: jak działa ewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 12:48
Biologia nie jest przedmiotem obowiązkowym na tegorocznej maturze, ale często wybierana jest przez abiturientów. Dlatego Czwórka w ramach powtórki do matury postanowiła przyjrzeć się jednemu z jej działów - ewolucjonizmowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2020. Napisz list po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 14:48
Matura z angielskiego to nie tylko gramatyka, ale także sprawdzenie naszych umiejętności z pisania. Jak przygotować się do rozprawki lub listu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura z angielskiego. Jak opanować stronę bierną?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 16:06
W języku angielskim, podobnie, jak w języku polskim występuje strona czynna i bierna. By szybko ją opanować potrzebna nam dobra znajomość czasowników nieregularnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2020 z angielskiego. Jak czytać teksty ze zrozumieniem?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 15:42
Matury pisemne 2020 wystartują już w czerwcu. Czytanie tekstu ze zrozumieniem to ważny element egzaminu zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Dlatego w Czwórce przyglądaliśmy się zadaniom z matury podstawowej z języka angielskiego z ubiegłych lat.
rozwiń zwiń