Maciej Papierski: wiersze piszą się cały czas

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 18:41
W drugiej godzinie "Czatu Czwórki" pojawił się poeta Maciej Papierski, którego zapytaliśmy o to, czy pisanie i czytanie poezji jest luksusem w bardzo szybkim współczesnym świecie.
Audio
  • Z Maciejem Papierskim rozmawiamy o roli poezji we współczesności (Czat Czwórki/Czwórka)
Czy mamy dzisiaj czas na czytanie, a przede wszystkim pisanie poezji?
Czy mamy dzisiaj czas na czytanie, a przede wszystkim pisanie poezji? Foto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

- Ludzie ciągle mają koturnową wizję poezji, a ona już dawno zeszła z piedestału i stała się po prostu metodą porządkowania zwykłych, codziennych przeżyć - przekonywał poeta.

Maciej Papierski W poezji nie jestem emocjonalnym ekshibicjonistą. Mówię takim językiem, który uważam za możliwy do upublicznienia

Maciej Papierski jest laureatem konkursu Połów 2012 organizowanego przez Biuro Literackie. Nakładem tego wydawnictwa w grudniu ukaże się jego debiutancki tomik pt. "Zgubiona wizytówka". W rozmowie z Katarzyną Kornet przedstawił swoje obawy związane z debiutem, a także radził młodym pisarzom, jak wydawać wiersze.

Poeta posiada też wykształcenie muzyczne i współpracuje z kompozytorami jako autor tekstów - napisał m.in. libretto do opery "Kepler" Andrzeja Karałowa. Jak się pisze tekst do muzycznego utworu scenicznego? Tego dowiecie się z nagrania audycji, w której nasza reporterka Justyna Tylczyńska sprawdziła również, jak często po poezję sięgacie.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał: Justyna Tylczyńska

Gość: Maciej Papierski (poeta)

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 16.07

jsz/jp

Czytaj także

Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 20:50
"Lilka" to książka autorstwa Marioli Pazwan. Autorka dokumentu o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej zagości w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefan Ahnhem. Nowy król szwedzkiego kryminału?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
Znacie już Fabiana Riska, policyjnego śledczego stworzonego przez Stefana Ahnhema w "Ofierze bez twarzy"? Tym razem poznamy jego wcześniejsze losy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martin Stankiewicz: w tej książce się obnażyłem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:13
- Moim głównym celem było zainspirowanie młodego widza. Żeby to wyszło fajnie, musiało być szczere. Dlatego chciałem się w jakiś sposób uzewnętrznić. Opisana przeze mnie rzeczywistość jest jednak troszkę podkoloryzowana - mówił o swojej książce "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera" Martin Stankiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rezydencja", czyli wszystkie sekrety Białego Domu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 17:03
Gdy oczy świata skierowane są na USA w związku z wyborami prezydenckimi, Kate Andersen Brower w książce "Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu" proponuje przyjrzeć się przeszłości tej instytucji i życiu prywatnemu kolejnych szefów jednego z najważniejszych mocarstw na świecie.
rozwiń zwiń