X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

(Nie)bezpieczny internet. Jak korzystać z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:52
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W Czwórce sprawdzimy, jakie, poza oczywistymi szansami, niesie on niebezpieczeństwa.
Audio
  • Jakie zagrożenia niesie internet i jak nauczyć dzieci bezpiecznie z niego korzystać? (Czat Czwórki)
Jak chronić najmłodszych przed zagrożeniami internetu? Między innymi to sprawdzimy tym w Czwórce
Jak chronić najmłodszych przed zagrożeniami internetu? Między innymi to sprawdzimy tym w CzwórceFoto: Baronb/Shutterstock.com

Ponad połowa dzieci w wieku od 10 do 15 lat ma urządzenie mobilne z dostępem do sieci. Rodzice przyznają, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo młodych w internecie spoczywa właśnie na nich, ale wielu z nich jeszcze nie wie, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Sieć stwarza zagrożenie nie tylko w związku z treściami w niej zamieszczanymi, ale też możliwością uzależnienia się od niej. Internet nazywany jest plagą XXI wieku, a liczba siecioholików na świecie może już być wyższa od liczby uzależnionych od alkoholu. Jak uczyć mądrego korzystania z internetu? O tym rozmawialismy w Czwórce z ;;;;

A o tym, jak młodzież korzysta dziś z sieci i jak żyją młodzi Polacy online mówił badacz dr Rafał Lage w rozmowie z Michałem Piwowarkiem.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Miotk (Polskie Badania Internetu), Anna Rywczyńska-Nask (koordynatorka polskiej edycji programu "Safer Internet")

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 15.05

kd


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dane osobowe. Jak chronić "złoto XXI wieku"?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:50
- Podłączając się do sieci Wi-Fi w pociągach i autobusach zwracajmy uwagę na to, jakie treści udostępniamy. Tam nie ma kontroli ruchu. To nie jest nasza prywatna, zabezpieczona sieć - ostrzega
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złapane w sieci. Autorski przegląd internetu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 11:20
Co w ostatnim tygodniu zelektryzowało internautów, który youtuber zebrał najwięcej polubień i kto zasługuje na tytuł króla sieci? Zapraszamy na autorski przegląd informacji z sieci Mateusza Murawskiego z "Noizz.pl".
rozwiń zwiń