Pamiątki, których z podróży przywozić nie należy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 18:38
- Gdy wracamy z dalekich podróży lepiej, żebyśmy przywozili pamiątki fotograficzne, a nie materialne. Do tego będziemy zachęcać podczas Pikniku Naukowego - mówiła dr hab. Izabela Łęcka z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a także przewodnicząca warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
Audio
  • Jakie atrakcje na Piknik Naukowy przygotowało Polskie Towarzystwo Geograficzne? (Czat Czwórki/Czwórka)
Chrońmy przyrodę i nie przywoźmy z podróży tego, co zakazane (zdjęcie ilustracyjne)
Chrońmy przyrodę i nie przywoźmy z podróży tego, co zakazane (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Anastasiya Kunaeva/Shutterstock.com
Sprawdź też:
piknik naukowy 1200.jpg
Piknik Naukowy 2017. Będzie się działo w Czwórce!

Jak przekonywała dr hab. Izabela Łęcka, jest mnóstwo źródeł, z których możemy dowiedzieć się o tym, jakich przedmiotów konwencja CITES nam z podróży przywozić nie pozwala - od korali zaczynając, poprzez skóry dzikich zwierząt, które są pod ochroną, a na kłach słoni i nosorożców kończąc. - Na stoisku Polskiego Towarzystwa Geograficznego to będzie temat spinający to, co dla odwiedzających Piknik Naukowy przygotowaliśmy - tłumaczyła. 

W Czwórce o atrakcjach proponowanych przez Towarzystwo opowiadała ich pomysłodawczyni Natalia Kur, magistrantka Wydziału Geografii UW. - Będziemy mieć dużą grę podłogową "Obywatel świata". Dzięki niej będzie można wcielić się w pracownika ONZ, sprawdzić swoją wiedzę na temat różnorodności na świecie oraz globalizacji - zachęcała Natalia Kur.

Sprawdź także:
piknik naukowy 1200.jpg
21. Piknik Naukowy - atrakcje Polskiego Radia

A do kogo jest skierowana gra "Obywatel świata" i jak odnaleźć stoisko Polskiego Towarzystwa Geograficznego na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie już 3 czerwca wystartuje 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 31.05.2017

Godzina emisji: 16.38

jsz/gs

Czytaj także

Pseudohodowle. Jak zatrzymać ten proceder?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:00
W Polsce od lat funkcjonuje ustawa o ochronie zwierząt. Wciąż jednak na terenie naszego kraju działa wiele pseudohodowli, w których regularnie dochodzi do jej łamania. Niektóre z zarejestrowanych i legalnie działających hodowli także prowadzi się nieetycznie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Au pair. "To zajęcie, które pozwala odblokować się"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
- Kontakty ze studentami, rodziną, u której mieszkamy, czy nawet z dzieckiem, którym się opiekujemy, zwalniają w głowie językową blokadę. Sprawiają, że stajemy się niezależni i pewni siebie - przekonuje Gabriela Basek, dyrektor programu Cultural Care Au Pair.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekoturystyka. W zgodzie z naturą i samym sobą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:41
Jak przekonywał ekopodróżnik Jacek Stachurski, ekoturystyka wcale nie jest nowym zjawiskiem. - To podróżowanie w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, do miejsc wyróżniających się bogactwem przyrody, lokalnej kultury i pięknem krajobrazu - tłumaczył w Czwórce.
rozwiń zwiń