X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przeprowadzki Polaków. Dlaczego porzucamy miasta na rzecz wsi?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:00
Demografowie prognozują, że tylko pięć polskich miast wojewódzkich zwiększy w ciągu najbliższych lat liczbę ludności. Liczebność pozostałych będzie coraz mniejsza. To proces bezpośrednio związany ze starzeniem się społeczeństwa, ale nie tylko.  
Audio
  • Dlaczego miasta tracą w oczach Polaków na atrakcyjności i jaka przyszłość - w związku ze zmniejszaniem się miejskiej populacji - czeka te obszary? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Africa Studio/ shutterstock.com

2015.02.10 wyprowadzka 663.jpg
Dlaczego nie chcemy wyprowadzać się od rodziców?

- Depopulacja występuje w wielu regionach Polski już od lat 60. XX wieku - tłumaczył demograf prof. Piotr Szukalski. - Zyskują na tym głównie wsie położone blisko większych skupisk miejskich. Jedną z koncepcji tłumaczących to zjawisko jest wbudowanie migracji w przebieg życia: gdy mamy 20 lat chcemy mieszkać w dużym mieście, uczyć się, pracować i zarabiać. Gdy osiągniemy stabilizację, myślimy o okolicy spokojniejszej i bezpieczniejszej. W jesieni życia wracamy do centrum miasta, bo jest to wygodniejsze. 

Zaś jak podkreślał urbanista Artur Drozda, Polacy "nigdy nie byli wielkomiejscy". - Mamy mniejszy odsetek ludności miejskiej niż Rosja. I to mimo wszystkich niedogodnień z tym związanych, m.in. w większości przypadków źle rozwiązanej podmiejskiej infrastruktury komunikacyjnej - wyliczał ekspert. 

Dlaczego miasta tracą w oczach Polaków na atrakcyjności i jaka przyszłość - w związku ze zmniejszaniem się miejskiej populacji - czeka te obszary? Czy grożą nam "opuszczone miasta"? Jak w tej sytuacji pomagają Polakom programy mieszkaniowe? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także o jakości życia w polskich miastach w Piotrem Łysoniem z GUS-u rozmawiał Michał Piwowarek.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: prof. Piotr Szukalski (demograf, Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego), Łukasz Drozda, (urbanista autor książki "2000. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji w XXI wieku")

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie znajdziesz pracę po zawodówce?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 15:50
Eksperci rynku zatrudnienia przez ostatnie lata twierdzili, że kluczem do sukcesu na rynku zawodowym nie jest ukończenie studiów lecz zawód. Jak się okazuje osoby po zawodówkach też nie mają pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warszawa da się lubić". Czy aby na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 18:34
Istnieje mnóstwo obiegowych stereotypów na temat Warszawy i jej mieszkańców - jeden z nich czyni ze stolicy enklawę dobrobytu. - Wyższe zarobki, niższe bezrobocie i lepsza jakość życia mogą powodować dysonanse - twierdzi profesor Marek Bryx ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupno czy wynajem. Jak zdobyć mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 14:35
Polska jest na ostatnich miejscach rankingów, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań w stosunku do liczby potencjalnych lokatorów. Tymczasem aż 80 proc. z nas marzy o własnych czterech kątach.
rozwiń zwiń