X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w Polsce jest dobry klimat do prowadzenia swojej firmy?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 17:00
W Polsce powstaje coraz więcej firm. Jak twierdzą eksperci - to efekt ułatwień dla młodych przedsiębiorców.
Audio
  • Czy zmiany w prawie przyczynią się do rozwoju przedsiębiorczości? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nd3000/Shutterstock.com

sklep supermarket zakupy wózek 1200.jpg
Wolne niedziele. Jak korzystają z nich Polacy?

 - W ich świetle, jeśli zarabiamy miesięcznie do połowy minimalnego wynagrodzenia nie musimy w ogóle rejestrować działalności gospodarczej - przekonywał Szymon Szkypiec, przedsiębiorca. - Brak jakichkolwiek kosztów ponoszonych z tytułu prowadzenia działalności jest silnym motorem do zakładania nowych działalności, ale tylko w określonym sektorze - dodawał. 

- Należy pamiętać, że gospodarka nie składa się wyłącznie ze start-upów. To innowacyjny się segment, który sam w sobie jest etapem w rozwoju działalności firmy. Ulgi takie jak mały ZUS i działalność gospodarcza dedykowane są pozostałej grupie przedsiębiorców, dla których jest to znaczne ułatwienie - wyjaśniał Jakub Bieńkowski, sekretarz Departamentu Prawa i Legislacji w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Kto decyduje się na założenie własnej firmy? To wynik przemyślanej strategii biznesowej, czy mody? Czy łatwy start pomaga w utrzymaniu pozycji na rynku? Którzy przedsiębiorcy najbardziej skorzystają ze zmian w prawie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agnieszka Skala (z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej), Jakub Bieńkowski (sekretarz Departamentu Prawa i Legislacji, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Szymon Skrzypiec (przedsiębiorca)

Data emisji: 6.08.2018

Godzina emisji: 15.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recepta na życiowy sukces. Kiedy współpracować, kiedy podnieść rękawicę?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 12:18
Niektórzy twierdzą, że ludzie są z natury skłonni do rywalizacji, a dbałość o własny interes jest najlepszym sposobem, w jaki można wyprzedzić konkurentów. Inni zaś uważają, że ludzie są stworzeni do współpracy i odnoszą największe sukcesy, kiedy współdziałają z bliźnimi. Czy prawda jak zwykle leży pośrodku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja w biznesie? Nowe kierunki studiów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 14:47
- Proponujemy studentom coś zupełnie nowego, łączymy zarządzanie ze sztuczną inteligencją - mówiła o nowych kierunkach studiów w Akademii Leona Koźmińskiego Edyta Siuda, ekspertka ds. Zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi na rynku pracy. "Niepewni, często bez planu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 16:30
Z ostatnich badań Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób poniżej 25. roku życia w całej Unii Europejskiej wynosi średnio 16 proc. Jak sytuacja wygląda w Polsce?
rozwiń zwiń