Szkoła dialogu. Licealiści z Legionowa o polsko-żydowskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 17:44
Rozmowa i prowadzenie dyskusji to tylko pozornie nic trudnego. Dyskusji o skomplikowanej polsko-żydowskiej historii podjęli się uczniowie liceum z Legionowa, którzy wzięli udział w projekcie "Szkoła dialogu".
Audio
  • Licealiści i nauczyciele z Legionowa o projekcie "Szkoła dialogu" (Pasjonauci/Czwórka)
Magdalena Grzybowska, Anna Gogolewska, Zofia Kościelska, Laura Żubr, Filip Krupa, Julia Trzaskoma, Karol Gotowiec, a także Beata Kwiatkowska w studiu
Magdalena Grzybowska, Anna Gogolewska, Zofia Kościelska, Laura Żubr, Filip Krupa, Julia Trzaskoma, Karol Gotowiec, a także Beata Kwiatkowska w studiuFoto: Czwórka

"Szkoła dialogu" to ogólnopolski projekt, organizowany przez Fundację Forum Dialogu. - Zamysł był taki, by projektem zajmowała się młodzież, dlatego wybrałyśmy klasę o profilu medialnym. Uczniowie podeszli do tego tematu z wielkim zaangażowaniem na kolejnych etapach realizacji - mówili goście Czwórki, przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Na czym dokładnie polegać ma projekt "Szkoła dialogu" i czego legionowscy licealiści nauczyli się podczas jego realizacji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. W programie odwiedziliśmy także wystawę "Krew. Łączy i dzieli" w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. POSŁUCHAJ NAGRANIA >>>

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Magdalena Grzybowska, Anna Gogolewska, Zofia Kościelska, Laura Żubr, Filip Krupa, Julia Trzaskoma, Karol Gotowiec (nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Legionowie)

Data audycji: 2.12.2017

Godzina audycji: 11.15

kd

Czytaj także

Międzynarodowa matura - tylko dla sumiennych

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 08:40
W Polsce międzynarodową maturę zdaje kilkuset uczniów. Na świecie - ponad 50 tysięcy. Na czym polega ten egzamin i czy warto do niego podejść?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoły branżowe. Ułatwią start na rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 18:22
Od września tego roku szkoły zawodowe będą kształciły polskich uczniów w 213 zawodach. To efekt podpisania przez Minister Edukacji Narodowej rozporządzenia w sprawie nowej klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Języki obce. Uczmy się ich w każdym wieku

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 18:00
W Europejskim Dniu Języków w Czwórce sprawdzamy różne metody uczenia się języków obcych oraz jakie płyną z tego korzyści. - Badania pokazują, że elementy dwujęzyczności pozwalają na rozwój kreatywnych ludzi, lepiej radzących sobie z problemami - przekonuje dr Grzegorz Śpiewak, wykładowca nowojorskiej uczelni New School.
rozwiń zwiń