Moda na start-up? Jest ich coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 19:52
Przygoda, chęć zmieniania świata na lepsze, praca i wyzwania realizowane w gronie rówieśników, to plusy start-upów, które wymieniają młodzi. 
Audio
  • Start-up - mały biznes o globalnym zasięgu. Jak go zbudować? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

Jak start-upy wpływają na rynek pracy w Polsce? Jak ocenić ich potencjał? - Start-upy to małe firmy o globalnym zasięgu. Marka obsługiwana przez 30 osób może służyć ludziom na całym świecie, dlatego najczęściej rozwijają się w oparciu digital marketing. - Działają poza znanymi modelami biznesowymi, dlatego obarczone są dużym poziomem niepewności – wyjaśniała prof. Agnieszka Skala z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

 - Funkcjonują w oparciu o tzw. kapitał społeczny – dodawała dr Iwona Cieślak z Akademii Leona Koźmińskiego, Koźmiński BusinessHub. - Inwestor musi uwierzyć w produkt albo usługę, którą przedsiębiorca chce wprowadzić na rynek. W tej dziedzinie bardzo ważne jest zaufanie - mówiła.

Czy Polsce jest miejsce na rozwijanie takiej działalności? Dla kogo to dobra przestrzeń do rozwoju? Jakie przeszkody w budowaniu start-upów wymieniają ekspertki w studiu Czwórki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której rozwój start-upów komentowały również Joanna Koper z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Women in Tech Summit! oraz właścicielka start-upu Karolina Borner.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: prof. Agnieszka Skala (Wydział Zarządzania Politechnika Warszawska), dr Iwona Cieślak (Akademia Leona Koźmińskiego, Koźmiński BusinessHub), Joanna Koper (Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Women in Tech Summit!)

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 15.09

ac


Czytaj także

Ostry biznes. Polak, który podbije świat… nożami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:41
Piotr Jędras tworzy noże. Do ryb, pieczywa, tasaki - różnej wielkości, pojedyncze i komplety. Jest rzemieślnikiem. Czy jego "nożowy biznes" ma szansę na polskim i światowym rynku?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

wySTARTUPuj z Prahą! Jak znaleźć pieniądze na biznes?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:30
Filmowa inspiracja, poważna dawka wiedzy, a także obietnica nawiązania biznesowych znajomości - to wszystko czeka na uczestników spotkania "wySTARTUPuj z Prahą!", które 24 października odbędzie się w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewolucja nie nadąża za rozwojem cywilizacji. Jak walczyć z przebodźcowaniem?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 19:11
Jesteśmy przebodźcowani. Wszystkiego jest wokół nas za dużo - hałasu, kolorów, ruchu. Jednocześnie mówi się o syndromie FOMO, czyli poczuciu nieustannego niedoinformowania. Jak nauczyć się odpoczywać i czy rzeczywiście, odcięcie od sieci sprawi, że coś nas ominie?
rozwiń zwiń