Co nam daje wolontariat?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 17:33
Kasia, Ania i Julia drugi raz brały udział w wolontariacie w rezerwacie dzikich zwierząt Shamwari, który znajduje się w RPA. Tym razem pojechały z grupą 10 osób z Polski i – jeśli będzie to możliwe, chcą taki wyjazd powtórzyć również w tym roku. Jak wygląda dzień na wolontariacie?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

elektrownia atomowa free temelin shutter 1200.jpg
Tak dla atomu? "Nowe technologie powinny iść w parze z bezpieczeństwem"

Wolontariat w Afryce. Misja: ochrona dzikich zwierząt

Chciały pracować blisko dzikich zwierząt i obserwować je w ich naturalnym środowisku. By spełnić jedno ze swoich największych marzeń ruszyły do RPA. Jako wolontariuszki podglądały życie nosorożców, słoni, lwów i lampartów. Na co dzień zajmowały się obserwowaniem zwierząt w ich naturalnym środowisku, konserwowaniem przyrody i pracami zabezpieczającymi zwierzęta w rezerwacie. Raz w tygodniu organizowane były również warsztaty dla lokalnej społeczności. Dziewczyny uczyły segregacji śmieci, budowały plac zabaw, czy zajmowały się regulowaniem nieprzejezdnych dróg.

Posłuchaj
12:30 _PR4_AAC 2020_07_02-15-09-12.mp3 Wolontariat w Afryce. Zanim się zdecydujesz sprawdź, czy to dla Ciebie (Czat Czwórki)

krzyże tatuaże wiki 1200.jpg
#dobrywzór. Zostań "genetycznym bliźniakiem" - uratuj życie

Zanim wyruszymy na inny kontynent, sprawdźmy, czy to praca dla nas

Podróż z Europy do Afryki zajęła im 27 siedem godzin. W przypadku ich wolontariatu konieczne było opłacenie biletów lotniczych i kosztów życia na miejscu. Jak mówiły wolontariuszki ich wkład finansowy był znacznie mniejszy, niż turystów, którzy przyjeżdżają do Afryki rekreacyjnie. Rezerwat dla dzikich zwierząt w Shamwari wybrały, ponieważ ich zdaniem to jedno z miejsc w RPA, w którym rzeczywiście można pomóc zwierzętom. - Ważne, by przed decyzją o wolontariacie na innym kontynencie dokładnie przeanalizować, czy to miejsce dla nas i czy jesteśmy gotowi, by wypełniać powierzone nam zadania - mówiły. 

Jak wziąć udział w takim projekcie? Więcej na ten temat w rozmowie Eli Burzy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: 

Data emisji: 2.07.2020

Godz. emisji: 15.05

ac


Czytaj także

Samozbiory. Wielkie emocje mieszczuchów na polu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 19:40
Nie tylko susza, czy gwałtowne zjawiska pogodowe, ale także brak pracowników sezonowych może zniweczyć trud plantatorów i sadowników. Dlatego coraz więcej plantacji i sadów otwartych jest dla tych, którzy chcą sami zapełnić owocami swoje koszyki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy do polityki trzeba dorosnąć?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 21:22
Każdy dorosły Polak ma czynne prawo wyborcze, a to znaczy że ma realny wpływ na politykę i polityków. Czy młodzi Polacy doceniają wagę swoich decyzji? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Polska to kraj dla rowerzystów?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 20:16
W wyniku rozprzestrzeniającej się pandemii SARS-CoV-2 Polacy zrezygnowali z transportu miejskiego, przesiadając się do aut i na rowery. 1/4 Polaków deklaruje, że ma zamiar spędzić wakacje, podróżując jednośladem, czy jednak polskie miasta są przyjazne rowerzystom?
rozwiń zwiń
Czytaj także

#dobrywzór. Zostań "genetycznym bliźniakiem" - uratuj życie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 21:27
Coraz więcej osób dołącza do grona dawców szpiku, dając w ten sposób szansę na nowe życie swoim "bliźniakom genetycznym" - chorym na raka czy przewlekłą anemię. Dawcy mogą nosić tatuaże. Mówią o tym organizatorzy akcji #dobrywzór.
rozwiń zwiń