X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piloci dronów. Coraz bardziej poszukiwani?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 11:53
Oferty pracy wskazują na to, że tak, jednak ciągle nie ma jeszcze wielu chętnych do obsługi bezzałogowych statków lotniczych. W Czwórce sprawdziliśmy m.in., czym w Polsce mogą zajmować się "droniarze", co trzeba zrobić, żeby jednym z nich zostać, a także, gdzie dronem latać nie wolno.
Audio
  • Pilot drona - zawód przyszłości? (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
Dron to nie tylko zabawka, ale także nietuzinkowe narzędzie pracy
Dron to nie tylko zabawka, ale także nietuzinkowe narzędzie pracyFoto: pixabay.com/ajcespedes/domena publiczna

- Przede wszystkim, zakaz cyrkulacji dronów panuje wokół lotnisk. Nie możemy zaburzać ruchu powietrznego samolotów - wyjaśniał Tomasz Leśniak z firmy Propel RC. Na latanie dronami lekkimi nie ma jednak ograniczeń w przestrzeni prywatnej - i tu mogą się one okazać dobrą rodzinną rozrywką. 

Sprawdź także:
strażaczka 1200x660.jpg
Praca po zawodówce. Dobrze mieć fach w ręku?

Drony wykonują też różne zadania specjalne - na przykład transport leków albo badania jakości powietrza - tu trzeba jednak już dobrze wiedzieć, jak je obsługiwać, a na przyszłych "droniarzy" czekają specjalistyczne kursy i egzaminy. - Dzisiaj mamy już sporo punktów egzaminacyjnych, a sztuki latania można się uczyć w certyfikowanych ośrodkach prowadzących kursy - tłumaczył Łukasz Ławicki z Grupy Inspire.  

A czego dokładnie uczą na kursie obsługi bezzałogowych statków lotniczych oraz ile kosztuje dron zabawka, a i ile profesjonalny sprzęt? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"  

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał: Maciej Oswald

Data emisji: 7.12.2016

Godzina emisji: 18.14

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdziwie męski zawód - pilot

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 12:00
Jaką szkołę trzeba skończyć, żeby zostać pilotem? Jakie predyspozycje są niezbędne? O tym wszystkim w najbliższej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy opracowali unikalny system unieruchamiania dronów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:04
Polscy inżynierowie opracowali system wykrywania i unieruchamiania dronów. O zapewnieniu bezpiecznego nieba w obszarze bezzałogowych obiektów latających opowiedział gość Polskiego Radia 24, współtwórca systemu Radosław Piesiewicz z firmy SIRC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysokopłatny sms - jak nie dać się nabrać?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 17:03
W audycji "TOP/Trochę Optymizmu Popołudniem" rozmawialiśmy m.in. o tym, jak nie dać się złapać w smsową pułapkę, i nie zapłacić kroci za coś, czego tak naprawdę wcale nie chcieliśmy kupić. Gościem był Marcin Papiński z InfoBip.
rozwiń zwiń