X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aplikacja, która walczy ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 09:10
- Smog to widoczne zanieczyszczenia powietrza unoszące się nad miastem, mające niekorzystny wpływ na zdrowie i życie ludzi - mówił Wiktor Warchałowski prezes zarządu firmy Airly.
Audio
  • Wiktor Warchałowski prezes zarządu firmy Airly opowiada o walce ze szkodliwym smogiem (TOP/Czwórka)
Wiktor Warchałowski prezes zarządu firmy Airly
Wiktor Warchałowski prezes zarządu firmy AirlyFoto: czwórka

Dlaczego o smogu rozmawiamy dopiero od kilku lat, skoro wiadomo, że nie jest on zjawiskiem nowym? Na pytanie odpowiedział prezes zarządu Airly - moim zdaniem wynika to ze zwiększającej się świadomości społeczeństwa na temat tego niekorzystnego zjawiska. Smog istniał od zawsze, ale w latach 80. i 90. nie mówiło się o nim wcale - wyjaśniał gość Czwórki. 

Jakość powietrza z roku na rok jest w Polsce coraz lepsza. Jak przekonywał Wiktor Warchałowski wynika to z zaangażowania lokalnych władz w programy minimalizujące zanieczyszczenie powietrza oraz kampanie informacyjne. - Smog jest zjawiskiem niezwykle złożonym, ale jak wynika z badań jego głównym źródłem są niewłaściwe zagospodarowane paleniska domowe. Zdecydowana większość zanieczyszczeń, które unoszą się nad miastem pochodzi z przydomowych pieców.

Co takiego jest w smogu, czego tak bardzo się boimy? W jaki sposób firma Airly wykorzystuje nowoczesne technologie w walce z zanieczyszczeniem powietrza? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Wiktor Warchałowski (prezes zarządu firmy Airly)

Data emisji: 6.11.2017

Godzina emisji: 18.27

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gołębie pomogą zbadać powietrze w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 18:29
Z problemem zanieczyszczeń zmaga się wiele miast na całym świecie. Londyńczycy postanowili badać jakość powietrza z pomocą… gołębi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka ze smogiem: 33 najbardziej zanieczyszczonych miast będzie miało specjalne programy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:05
W 33 polskich miastach, które według Światowej Organizacji Zdrowia mają największy problem ze smogiem, powstaną dedykowane programy walki z tym zjawiskiem - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Pieniądze na ten cel będą m.in. z opłat za foliówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka odnaleziona. W ochronie zabytków pomoże internet

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 17:15
Jest takie miejsce w sieci, gdzie znajdziemy coś, czego być może nie uda nam się już odnaleźć w świecie rzeczywistym. Mowa o "Muzeum utraconym", którego eksponatami są dzieła, które Polska utraciła po II wojnie światowej.
rozwiń zwiń