Za nami pierwszy etap "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Padł rekord zgłoszeń!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:26
Zakończył się pierwszy etap czwartej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". - Mamy rekordową liczbę zgłoszeń - mówi pomysłodawca akcji i dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski w specjalnym wydaniu audycji "Będzie głośno!".
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki Będzie Głośno
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki "Będzie Głośno"Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio
To był ostatni dzwonek dla utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którzy mają gotowy materiał na krążek, nie podpisali kontraktu z żadną wytwórnią płytową, a marzą o wydaniu własnego albumu. 
W tym roku 329 zespołów zgłosiło 2975 piosenek, tym samym jest to rekordowa ilość nadesłanych zgłoszeń!
Posłuchaj
45:11 _PR4_AAC 2020_07_17-18-08-55.mp3 Posłuchaj pierwszej godziny audycji "Będzie głośno" (Czwórka)
 

Zgłoszenia można było wysyłać do 17 lipca za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Czwórki. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia. Jak każdego roku, zgłosili się do nas przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. Choć - zdaniem Damiana Sikorskiego - dzisiaj trudno nazwać niektóre z nich, bo muzyka cały czas się zmienia i artyści eksperymentują, nie zabrakło hip hopu, popu, elektropopu, alternatywy, rocka, reggae, elektroniki, metalu i muzyki instrumentalnej. 

PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE >>>

- Codziennie przesłuchuję wszystkie nadesłane piosenki, poziom jest naprawdę wysoki - interesujący i różnorodny. Każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że mamy sporo zdolnych młodych artystów, którzy już są gotowi wyjść ze swoim materiałem do publiczności - mówił w trakcie trwania pierwszego etapu konkursu Damian Sikorski.

kordowska sara koncert gal1200.jpg
Finał 2019. Koncert Sary Kordowskiej na scenie Czwórki >>>

Zwycięzcę i wyróżnione zespoły poznamy pod koniec sierpnia. 

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla promującego album, sesja zdjęciowa, promocja na antenie Czwórki i w mediach społecznościowych, oraz koncert w studiu koncertowym Czwórki.

Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku w studiu Czwórki w ramach audycji Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!". Nagrodą jest wydanie płyty z Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, sesja zdjęciowa i koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie głośno!" oraz w mediach społecznościowych.

Wśród nagród jest także nagranie teledysku do singla, który wyreżyseruje Konrad Aksinowicz - reżyser, scenarzysta, twórca klipów m.in. dla: De Mono, Brodki, LemON, Lady Pank, Margaret, Mikromusic, Sarsy i Jamala. Aksinowicz to także reżyser dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych "Zamiana" oraz "W spirali" oraz autor książki "Samorealizacja filmowa". 

Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki i tekściarza. ZOBACZ REGULAMIN >>>

W trakcie programu telefonicznie rozmawialiśmy z artystami, którzy nadesłali nam swoje zgłoszenia. A playlista składała się wyłącznie z przesłanych do konkursu utworów. Rozdaliśmy też kilka świeżych muzycznych wydawnictw. 

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 17.07.2020

Godzina emisji: 18:05

ac/kd

 

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń