Koniec karnawału. Przenieś się na początek XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 11:00
- Warszawskie imprezy lat międzywojennych były bardzo urozmaicone. Tym chcemy się inspirować - mówią w Czwórce Kinga Sochacka i Alicja Smotryś z Domu Spotkań z Historią, gdzie organizują karnawałową imprezę w stylu lat 20.  
Audio
  • Jak w karnawale bawiła się międzywojenna stolica? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Blichtr, elegancja i rozluźnienie obyczajów - tak wyglądały międzywojenne zabawy karnawałowe w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)
Blichtr, elegancja i rozluźnienie obyczajów - tak wyglądały międzywojenne zabawy karnawałowe w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)Foto: mariva2017/Shutterstock.com

"Sobotni Bzik. Zabawa taneczna wielce urozmaicona" odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału i zabierze warszawiaków w szaloną podróż w czasie. Jak bawiono się w Warszawie w latach 20.? To były nie tylko tańce, wśród których królował charleston czy shimmy, ale także gry towarzyskie. - Na "Sobotnim Bziku" nawiążemy do tradycji warszawskiego flirtu. Nasi goście będą mogli zabawić się też w odświeżoną, XXI-wieczną wersję poczty francuskiej - zdradzają zaproszone organizatorki. - Inną zabawą towarzyską będą kotyliony, polegające na losowaniu żeńskiego lub męskiego alter ego i łączeniu się w pary - dodają.

Sprawdź tez:
moda lata 20 1200x660.jpg
Cekiny, pióra, dekonstrukcja. Wracamy do lat 20.

Nie zabraknie też rzecz jasna międzywojennych szlagierów, a instruktorzy tańca zadbają oto, aby każdy na parkiecie mógł poczuć się swobodnie. Słuchając nagrania audycji dowiecie się także, co czeka uczestników imprezy po 23.00 oraz dlaczego warto wybrać się do Domu Spotkań z Historią w tłusty czwartek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Kinga Sochacka i Alicja Smotryś (Dom Spotkań z Historią)

Data emisji: 22.02.2017

Godzina emisji: 8.07

jsz/pg

Czytaj także

Warszawa subiektywnym okiem jej mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:27
Gośćmi Kamila Jasieńskiego w "Pierwsze słyszę" byli tym razem zapaleni Warszawiacy i blogerzy współtworzący stołeczną "Pańską skórkę" - Mateusz Kaczyński i Andrzej Jędrzejczak. Co "eleganckiego", a co "frajerskiego" wydarzyło się w Warszawie w zeszłym roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogotowie karnawałowe. Wyglądaj kwitnąco na balu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 16:20
Czas karnawałowych imprez i studniówek potrwa jeszcze długo, dlatego w Czwórce podpowiadamy, jak przygotować się na wielkie wyjście i wyglądać oszałamiająco przez całą noc. A porad na temat utrzymywania piękna naszej skóry udziela dermatolożka Olga Glińska.
rozwiń zwiń