"Pół wieku poezji później". Film od i dla fanów Wiedźmina

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:34
- Wszyscy jesteśmy fanami książkowej wersji "Wiedźmina" - opowiadał Jakub Januszewski, współtwórca filmu "Pół wieku poezji później". - Takie kino gatunkowe jest Polsce zapomniane, więc chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę, by je choć trochę przywrócić widzom - dodał zaproszony gość Czwórki.
Audio
  • O projekcie "Półwieku poezji później" opowiada Jakub Januszewski (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/ Vladimir Wrangel
kino plener 1200x660.jpg
Kino dla wszystkich. Filmowa Stolica Lata

"Pół wieku poezji później" to powstający właśnie fanowski film krótkometrażowy na motywach sagi Andrzeja Sapkowskiego. Całość ma trwać ok. 30 minut, a obraz wyreżyseruje Jakub Nurzyński. Jak podkreślał gość Czwórki, w tej ekranizacji "nie będzie złotych smoków". - Jeśli wiemy, że nie zrealizujemy efektów specjalnych stuprocentowo dobrze, wolimy zrezygnować z nich całkiem. W naszej produkcji stawiamy na realizm, a nie greenscreen - podkreślał Januszewski. Na razie nakręcono jedną czwartą materiału, kolejne zdjęcia ruszają jeszcze w lipcu.

Cały projekt jest realizowany non-profit. Jakie postaci - poza tymi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego - dodali od siebie twórcy "Pół wieku poezji później"? Jak produkuje się profesjonalne, a jednocześnie "fanowskie" filmy w Polsce i kiedy ma się odbyć premiera filmu? O tym opowiadał gość Kamila Jasieńskiego.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Jakub Januszewski (jeden z producentów projektu "Pół wieku poezji później")

Data emisji: 5.07.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/jsz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia kina opowiedziana najgorszymi filmami

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 09:19
Które filmy nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego, a jednak powstały i co złego wydarzyło się w kinie na przestrzeni lat? Stołeczny DKF Muranów zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Najgorsze filmy świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Brudny Henryk". Powrót PRL-u w uniwersalnym stylu retro

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 15:25
Konrad i Michał Domaszewscy to autorzy i twórcy "Brudnego Henryka", czyli internetowego serialu o policjancie z czasów PRL-u. - To trochę nostalgiczne kino. Pamiętamy tamte czasy, bo sami urodziliśmy się w latach 80., a dziś retro powraca nie tylko w muzyce, ale i w filmie - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń