X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawski Śledzik Wielokulturowy - różnorodność najbardziej widoczna jest na talerzu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 12:23
- W Warszawie obok nas żyje wiele narodowości i ma to swoje przełożenie na kuchnię. Chcemy pokazać świąteczne potrawy w wielokulturowym, międzynarodowym ujęciu - mówił Mateusz Kaczyński z bloga "Pańska Skórka", współorganizator Warszawskiego Śledzika Wielokulturowego.
Audio
  • Konstacja Gierba i Mateusz Kaczyński opowiadają o wigilijnych potrawach z całego świata (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Daria-Yakovleva

jedzenie bloger 1200.jpg
Michał Korkosz: fotografię kulinarną trzeba kochać

Autorzy bloga Pańska Skórka, pomysłodawcy Warszawskiego Śledzika Wielokulturowego po raz kolejny zapraszają na wieczór wspólnego gotowania i jedzenia, w trakcie którego restauratorzy i goście będą starali się przybliżyć świąteczne tradycje kulinarne Polski i różnych zakątków świata. Organizatorzy imprezy zapewniali, że na stołach pojawią się dania, które będą reprezentowały wielokulturowość kulinarnej mapy Warszawy. - Chcieliśmy zaprezentować przede wszystkim kuchnie, które kojarzą się z Warszawą. Zaprosiliśmy kucharzy z Wietnamu, Syrii, Kaukazu, Ukrainy, Białorusi. Polskę będzie reprezentowała ekipa z "Miasto jest nasze", "Pańskiej Skórki" i klubu piłkarskiego AKS Zły - opowiadał współorganizator projektu.

Mateusz Kaczyński Zachęcamy gości do przyniesienia własnych potraw. Nie musi to być nic dużego, ale na pewno urozmaici wspólny wigilijny stół

- Chodzi o spędzenie wspólnie czasu. Chcemy odnieść się do takiej formuły "imprezy składkowej", która polega na tym, że każdy z zaproszonych gości przychodzi z czymś, co sam przygotuje - dodała Konstacja Gierba.

Czy popularny czerwony barszcz faktycznie pochodzi z Ukrainy? Czym kaukaskie pierogi różnią się od tych, podawanych na naszych stołach wigilijnych? Jakich potraw będziemy mogli spróbować w trakcie tegorocznego Wielokulturowego Śledzika? Co wspólnego z polskimi tradycjami świątecznymi ma kuchnia wietnamska? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Konstacja Gierba i Mateusz Kaczyński (z bloga Pańska Skórka)

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Łapanowski: nie robi się z talerza bizancjum!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 11:30
- W kuchni najlepsze są rozwiązania proste i wiekowe. Jeśli nasza babcia robi pyszny rosół, to wykorzystajmy to. Niech nauczy nas,, jak powinnien smakować tradycyjny bulion, zanim zaczniemy do niego dorzucać trawę cytrynową i chili - przekonuje szef kuchni Grzegorz Łapanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Korkosz: fotografię kulinarną trzeba kochać

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 11:19
Swojego bloga prowadzi od niespełna roku. O materiałach, jakie na nim zamieszcza mówi: "zbiór hedonistycznych, bardzo rozkosznych, ale też zdrowych i lekkich przepisów kulinarnych". Jako pierwszy w historii magazynu Saveaur zdobył dwie statuetki za najlepsze zdjęcie kulinarne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Szwajcarii. Jak produkuje się legendarne sery?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 14:30
Białe, żółte, topione, pleśniowe, słodkie, pikantne, z mleka krowiego, koziego lub owczego - na świecie produkuje się około czterech tysięcy gatunków sera. Jak przebiega ten proces - to sprawdzała w Szwajcarii Justyna Tylczyńska.
rozwiń zwiń