Kapią na nas plastikowe deszcze

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:34
Naukowcy coraz częściej wspominają o zagrożeniu ekologicznym, którego nie widać. Z badań wody deszczowej wynika, że spadają na nas tony mikroplastiku. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Na łamach magazynu "Science" amerykańskich naukowców opublikowała wynik badania, które polegało na zbieraniu próbek wody deszczowej i powietrza na terenie jedenastu parków narodowych w USA. Wynika z niego, że przez rok, wraz z deszczem na chronione tereny spada 1000 ton mikroplastiku, co jest równowartością 300 milionów plastikowych butelek. Sprawę zbadamy o poranku. 

W audycji ponadto:

  • Rozmowa z Norbertem Borzymem: Zagraniczne festiwale a pandemia – czy odbywają się wyłącznie online, czy będą próbowały jednak zapraszać widzów?
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Kącik literacki: Diox przeczyta "Śmiercie" Bolesława Leśmiana
  • Książka w Czwórce:  Przygody młodego przyrodnika - David Attenborough, czyta: Wojciech Chorąży. Wydawnictwo Prószyński 
  • serwis kulturalny

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (02.07) po godz. 7.05, program poprowadzi Kamil Jasieński. 

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maseczki, rękawiczki. "Covidowe odpadki" nowym zagrożeniem dla Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 12:25
W Morzu Śródziemnym już niedługo może pływać więcej maseczek jednorazowych, lateksowych rękawiczek czy butelek po żelach antybakteryjnych, niż meduz - alarmują francuscy nurkowie z organizacji Opération Mer Propre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj natury na "dźwiękoławce" nad Odrą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 17:30
- Nadchodzi kultura słuchania - zapowiada Michał Zygmunt, muzyk, kompozytor, przyrodnik i pomysłodawca "dźwiękoławek". Dzięki nim będziemy mogli wsłuchać się w odgłosy nadodrzańskiej natury. 
rozwiń zwiń