Kino samolotowe. Oglądaj filmy z szybowca

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 09:50
Kino samolotowe to nowa pilska propozycja dla pilotów, fanów filmów. W Pile wystartowała pierwsza na świecie taka atrakcja plenerowa. 
Kino samolotowe w Pile
Kino samolotowe w Pile Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Kino samolotowe w Pile ma być miejscem spotkań dla pilotów, gdzie wszyscy będą mogli się dobrze bawić i świetnie czuć, podkreśla Michał Zmuda, dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej. 


Posłuchaj
03:56 czwórka pierwsze słyszę 5.08.2020 samoloty.mp3 O kinie samolotowym opowiada Michał Żmuda dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej (Pierwsze słyszę/Czwórka)

- Zapraszamy wszystkie załogi przeróżnego sprzętu latającego od samolotów, przez motolotnie, wiatrakowce, samoloty ultralekkie. Wszyscy ludzie związani z lotnictwem są u nas mile widziani - zaznacza rozmówca Mateusza Kulika. 


mechanik1200.jpg
Przegląd techniczny samochodu - jak to się robi w Polsce?

Jak się okazuje, projekt kina samolotowego zbudowany jest na bazie kina samochodowego. - Miasto wystąpiło z propozycją, żeby na lotnisku zorganizować kino samochodowe, a my po prostu poszliśmy o krok dalej i uznaliśmy, że skoro to lotnisko to możemy zrobić kino samolotowe - wyjaśnia dyrektor. - Na projekcje się przylatuje. Załogi zainteresowane projekcjami przyleciały na lotnisko w Pile. Była też grupa osób, które wylosowały bilety na seanse - dodaje.  

W ramach tego kina ustawiono dwa ekrany, żeby ładnie można było to wszystko wyeksponować. Spowodowane to było dużą rozpiętością samolotów. - Łatwiej było przedstawić filmy na dwóch telebimach. Każda z załóg dostała transmiter FM, czyli przenośne radio - opowiada gość Czwórki. - W samolotach radio lotnicze nie obsługuje takich częstotliwości, na których można nadać dźwięk - dodaje. 

Załogi które pojawiły się na pierwszym filmowym wieczorze, nie kryły zadowolenia. Piloci zobaczyli hiszpański dramat "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". - Jeśli uda się zrealizować jeszcze jakiś pokazy, to będziemy szukali filmu, który zachęci pilotów, by przylecieli z różnych zakątków Polski i Europy, zdradza dyrektor i dodaje, że w tej chwili mają już informacje, że sława kina samolotowego dotarła już do Niemiec i Francji. - To może być zlot na skalę międzynarodową. Chodzi o integrację, ona jest najważniejsza w tym projekcie - podkreśla. 

Pierwsza porcja zdjęć 📸 z pierwszego seansu Kina Samolotowego APRON ALFA. Dziękujemy, że z nami byliście ❤️🛩🎥

Opublikowany przez Kino Samolotowe APRON ALFA Lotnisko Piła - EPPI Wtorek, 28 lipca 2020

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 8.16

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filmowa "jazda bez trzymanki" i świat pełen wróżek - co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 14:22
Choć pełnej oferty w kinach wciąż nie ma, sporo się jednak dzieje. Mamy m.in. "Nieobliczalnego", "Artemisa Fowla". W Czwórce premierowe filmy recenzował krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk na wakacje. Dobrze nakręcone lato

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 11:20
- Śląsk "daje radę" i nadaje się na lato - przekonuje Maciej Kędziora, student katowickiej Filmówki, który co tydzień w "Stacji Kultura" opowiada o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych z Katowic i okolic. 
rozwiń zwiń