"Landlord Go". Polska gra podbija światowe rynki... nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:37
Gra stworzona przez krakowskie studio, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Wcielamy się w niej w przedsiębiorcę, który handluje nieruchomościami dostępnymi także w rzeczywistym świecie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: HQuality/Shutterstock.com

Rozgrywka polega na nabywaniu i sprzedaży wirtualnych nieruchomości odpowiadających tym prawdziwym, osadzonym na mapie współczesnych miast. W Polsce kupować i sprzedawać można nieruchomości w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

Posłuchaj
03:07 2020_08_05-08-15-17_CZWÓRKA_PS.mp3 O grze "Landlord Go" opowiadają jej twórcy (Pierwsze słyszę/Czwórka)   

Jak wyliczała Martyna Ogonek, "Landlord Go", kilka dni po premierze zdobyła pierwsze miejsce na liście najczęściej pobieranych gier ze sklepu Google Play w ponad 50 krajach na świecie. Gra produkcji krakowskiego studia Reality games umożliwia transakcje z graczami z całego świata. By w nią zagrać, należy jednak włączyć w smartfonie lokalizację. - Pierwszy krok, który należy wykonać to udostępnienie GPS. Gra zaproponuje lokalizacje, które są dostępne, wyłącznie spośród tych, które są w pobliżu - tłumaczy Adam Longhorn z Reality Games. Kupować nieruchomości można na dwa sposoby: bezpośrednio z banku albo od innych graczy. 

Czytaj także:

W sumie w grze znajdziemy informacje o 500 mln nieruchomości, które jednocześnie istnieją w świecie rzeczywistym. Są to zarówno lokalne biznesy, jak osiedlowy sklepik, czy fryzjer, jak i duże inwestycje, na przykład Pałac Kultury i Nauki czy Stadion Narodowy. Dlatego gra uważana jest za połączenie legendarnej aplikacji "Pokemon Go" i kultowej planszówki "Monopoly". Gra dostępna jest na telefony z Androidem i systemem iOS.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek 

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

"Fuser" - następca "Guitar Hero"? Zostań wirtualnym DJ-em

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 12:47
Twórcy gry "Guitar Hero" prezentują swój nowy tytuł. Najnowszy projekt Harmoniksa, czyli "Fuser" pozwoli bawić się graczom bez dodatkowych gadżetów. Premierę zaplanowano jeszcze w tym roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe hobby internautów na świecie - oglądamy streamingi gamerów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:08
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnej popularności streamingujących gamerów. Podczas lockdownu nie tylko oglądaliśmy filmy czy seriale, ale sięgaliśmy także po inny typ rozrywki - gry online i oglądanie mistrzów tej dyscypliny.
rozwiń zwiń