Escape room - jak wydostać się z potrzasku?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 09:55
I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Escape Room to wyzwanie dla wszystkich, dla których rozrywką jest wydostawanie się z potrzasku i rozwiązywanie łamigłówek oraz zagadek.
Audio
  • O escape roomach opowiadają Grzegorz Cholewa i Bartek Idzikowski (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov/Shutterstock.com

- Na godzinę zamykamy się wraz z przyjaciółmi w pomieszczeniu - może to być pokój, mieszkalnie, sala szpitala psychiatrycznego. Idea polega na tym, by ze sobą współpracować i spędzić razem czas - tłumaczyli goście Czwórki. Jak opowiadali, pomysł tej przygodowej gry, odbywającej się w realnym świecie, powstał na Węgrzech. - Dziś jednak zabawa rozpowszechniona jest już w całej Europie i USA i stała się alternatywą dla kin i teatrów - opowiadali goście Czwórki.

Już 27 października we Wrocławiu odbywać się będą finałowe rozgrywki Mistrzostw Polski w Escape Room "WroEscape". Impreza odbywać się będzie pod Czwórkowym patronatem.

W studiu rozmawialiśmy o tym wydarzeniu, ale mówiliśmy też, jak wygląda wizyta w escape roomie, jak bogata jest polska oferta w tej dziedzinie, dlaczego warszawscy amatorzy tej rozrywki upodobali sobie szczególnie "pomieszczenia" przygodowe, poznaniacy uwielbiają się straszyć, a wrocławianie - rozwiązywać łamigłówki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Grzegorz Cholewa i Bartek Idzikowski (organizatorzy I Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Escape Room)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 8.07

kd/jsz

Czytaj także

Jakub Gierszał. Nadzieja europejskiego kina?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 10:08
Filmowy Kazik z "Wszystko, co kocham", Dominik z "Sali samobójców" czy Zyga z "Yumy" - to najbardziej znane kreacje aktora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Rosłaniec: moje bohaterki dorastają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 14:36
Po "Galeriankach" mówiła, że więcej nie zrobi filmu o nastolatkach, podobnie było po "Bejbi blues", jednak jej najnowsza produkcja "Szatan kazał tańczyć" dotyka podobnych wątków. - Jak mówisz, że nigdy więcej czegoś nie zrobisz, to wychodzi odwrotnie. Chciałabym zrobić film, dziejący się w innym świecie - mówiła reżyserka Kasia Rosłaniec.     
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gra w palanta - niezwykła historia poprzedniczki baseballu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 17:29
Od XVII wieku "palant" zyskiwał coraz większe grono zwolenników, żeby w drugiej połowie XX wieku popaść w zapomnienie. Teraz gra powraca do łask. Kto wie, czy baseball nie wywodzi się właśnie od niej? Taką tezę stawia Norman Davis w "Bożym Igrzysku". Gra w palanta jest polskim wynalazkiem.
rozwiń zwiń