Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab. Przenieś się w multimedialny świat

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 17:34
Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab to impreza poświęcona sztuce, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i nowe media. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się pod patronatem Czwórki.
Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab
Festiwal Sztuki Cyfrowej PatchlabFoto: mat.pras.

Festiwal, który odbywa się od 2012 roku, jak piszą organizatorzy, "eksploruje istotne zjawiska współczesnej sztuki i kultury, takie jak VR, AR, sztuczna inteligencja, hakowanie czy tożsamość cyfrowa". - Rozszerzona rzeczywistość jest niewątpliwie jednym z punktów, wokół których kręci się tegoroczny program - tłumaczył Sebastian Łąkas z Patchlab Digital Art Festival. - Zaprezentujemy prace ponad 35 współczesnych twórców audiowizualnych z całego świata.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Festiwal Patchlab pod patronatem Czwórki >>>

Posłuchaj
09:47 2020_10_08-08-29-00_PR4_Pierwsze słyszę.mp3 O wydarzeniu Patchlab Digital Art Festival opowiada Sebastian Łąkas (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Tegoroczna odsłona odbędzie się 23 - 25 października, a większość wydarzeń zobaczyć będzie można online. Organizatorzy przygotowali także program, w którym wziąć będzie można udział realnie na terenie Krakowa, a także dwie aplikacje mobilne. Motywem przewodnim dziewiątej edycji festiwalu Patchlab jest "Connected", czyli "Połączeni". Wystawę pod tym hasłem także będzie można zobaczyć podczas festiwalu. - Hasło "connected" odwołuje się do sytuacji, w którejsię obecnie znaleźliśmy. Będzie więc można zobaczyć pięć bloków tematycznych, m.in. salon virtual ambient czy dwa studia związane z uczelniami artystycznymi w Polsce, m.in. pracowanię multmedialną - opowiadał Sebastian Łąkas.

Czytaj także:

Podczas festiwalu odbędą się także panele dyskusyjne, m.in. "Nowa normalność", czyli panel, podczas którego dyskutować będzie można o popandemicznej przyszłości: nowych rozwiązaniach technologicznych, z których teraz korzystamy. - Chodzi m.in. o zarządzanie naszym wizerunkiem w sieci przez cyfrowych gigantów, ale także o to, które z tych rozwiązań sprawdzą się i pozostaną z nami na dłużej - podkreślał gość Czwórki. 

Czytaj także:

Podczas festiwalu ważna będzie także muzyka, a wśród wykonawców pojawią się m.in. rezydenci berlińskiego klubu Watergate. - Występ duetu Instant będzie transmitowany do sieci, będzie można posłuchać live actu, mam nadzieję, że porwą odbiorców swoją improwizacją - mówił Sebastian Łąkas.  

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Sebastian Łąkas (Patchlab Digital Art Festival)

Data emisji: 08.10.2020

Godzina emisji: 8.30

kd

Czytaj także

Czwórka na Ars Independent 2019

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:21
Filmy, animacje, koncerty, wideoklipy i retro gry i spotkania z ich twórcami - to wszystko pod hasłem #Unsubscribe. Dziś ekipa Czwórki odwiedziła Katowice - Miasto Ogrodów, skąd relacjonowaliśmy festiwalowe wydarzenia. - Ars Independent mocno stoi w tym roku retroklimatem - opowiadał Bartek Sołtysik, rzecznik prasowy Ars Independent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ars Independent 2020. Filmy, muzyka, multimedia - tym razem w sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:56
Katowicki multimedialny festiwal Ars Independent w tym roku obchodzi 10. urodziny. Choć z powodu pandemii przenosi się do internetu, będzie się działo. Czwórka po raz kolejny objęła wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto planszówek. Celebruj zabawę "bez prądu"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 16:20
W sobotę, 10 października po raz pierwszy w Polsce będziemy obchodzić Dzień Gier Planszowych. To akcja, która popularyzuje granie w gry bez prądu i wspólną zabawę z rodziną i przyjaciółmi. Jesteś fanem "Chińczyka", "Monopoly" i "Pędzących żółwi"? Ta propozycja może być dla Ciebie.
rozwiń zwiń