Bitcoin rośnie w siłę. Kupować czy może zerknąć na inne kryptowaluty?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 08:56
W połowie grudnia wartość bitcoina wzrosła o 6 procent z dnia na dzień. Obecnie kurs tej kryptowaluty wynosi 20 tysięcy dolarów. Czy to czas na inwestycje?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock
zakupy_shutter_1200_Syda Productions.jpg
Czy nauczyliśmy się podejmować odpowiedzialne decyzje konsumenckie?

Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne. Jednak, to bardzo ryzykowny rynek.  - Warto podkreślić, że jesteśmy w absolutnym maksimie wszechczasów, jeśli chodzi o bitcoina - mówi Aleksander Pawlak, prezes firmy Tavex Bitcoin. - Jest to wywołane kilkoma różnymi okolicznościami, które wspierają notowania bitcoina. Dziś warto się zastanowić czy warto teraz kupować bitcoina, bo raczej powinniśmy kupować produkty, gdy są tańsze, a nie najdroższe w swej historii. Teraz mamy do czynienia z ryzykownym momentem. Wartość bitcoina może dalej wzrastać, ale mogą być też spadki. 


Posłuchaj
08:11 czwórka pierwsze słyszę 29.12.2020 bitcoin.mp3 O rynku kryptowalut i skoku wartości bitcoina opowiada Aleksander Pawlak, prezes firmy Tavex Bitcoin (Czwórka/Pierwsze słyszę)

 

Czemu rośnie?

2020 rok jest wyjątkowy pod wieloma względami. Aleksaner Pawlak zwraca uwagę, że podstawową kwestią, która wspiera notowania bitcoina, złota i akcji jest kwestia, że rezerwa federalna i banki centralne drukują nieprzyzwoicie duże ilości pieniądza. - Tylko w 2020 roku powstało ponad 20 procent wszystkich dolarów amerykańskich, które kiedykolwiek zostały wydrukowane - podkreśla. - To gigantyczne pieniądze pompowane na rynki - dodaje. 

Gość Kamila Jasieńskiego zwraca uwagę, że bardzo ciężko jest wytłumaczyć jednodniowe ruchy, wzrosty czy spadki, na rynku kryptowalut. Mogą się one wiązać z wieloma czynnikami. 

Nie tylko bitcoin

W sieci kryptowalut jest więcej. Dziś wiele z nich korzysta na popularności bitcoina. - Jeśli dziś szukałbym okazji do inwestycji, to na pewno nie w tym najpopularniejszym bitcoinie - mówi specjalista. - Wybrałbym inne kryptowaluty, które są niedoszacowane w stosunku do bitcoina. Oczywiście wiąże się to z bardzo dużym ryzykiem - dodaje. 

Kryptowaluty są bardzo niestabilne, wynika to z tego, że rynek jest bardzo młody.- Kryptowalutę może stworzyć każdy. Powinniśmy je też trochę postrzegać jako rozwiązanie technologiczne - podkreśla ekspert. - Powstają już inne waluty, szybsze, tańsze technologicznie od bitcoina. Może ta lepsza powstanie dopiero za tydzień, to szybko rozwijający się rynek - dodaje. 

Sprawdź także:

Aleksander Pawlak zwraca uwagę na bezpieczeństwo inwestycji. Decydując się na zakup kryptowalut powinniśmy decydować się na zakup kontraktów, lub inwestować na najpopularniejszych giełdach, choć i one nie zawsze są gwarantem bezpieczeństwa, co pokazuje historia. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Aleksander Pawlak (prezes firmy Tavex Bitcoin)

Data emisji: 29.12.2020

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

Praca w czasie pandemii. "To dobry czas dla freelancerów"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 14:17
Koronawirus przyspieszył rozwój rynku pracy dla tzw. wolnych strzelców. Coraz więcej chętnych zdalnie wykonuje prace m.in. związane z IT, czy grafiką komputerową. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inwestycje młodych. W co "włożyć" pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 12:13
Okazuje się, że najmłodsi inwestujący dorośli, w grupie do 24 lat i do 34 lat, inwestują głównie w lokaty. Czy dziś to opłacalne? Może lepiej "pójść" w gadżety albo nieruchomości? 
rozwiń zwiń