Pogadaj z seniorem!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 08:58
Organizatorzy akcji "UMCS Seniorom" do współpracy zapraszają wszystkich, którzy mają czas i chęci na wirtualne spotkania z osobami starszymi. To przynosi korzyści obu stronom. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/dbdavidova
shutterstock_praca zdalna 1200.jpg
Strefa studenta. Jak obronić dyplom w czasie pandemii?

Po świątecznej akcji  "Naszym Seniorom na Święta" studenci lubelskiego UMCSu nie zwalniają tempa i zapraszają na telewolontariat. Zaangażowani w akcję będą mieli okazję porozmawiać wirtualnie z pensjonariuszami Domów Pomocy Społecznej w Lublinie, którym ten kontakt jest bardzo potrzebny, szczególnie w czasie pandemii. W organizowanej akcji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, zarówno studenci jak też pracownicy UMCS.

W audycji sprawdzimy również się dzieje w Australii, której Google grozi wycofaniem wyszukiwarki dla australijskich użytkowników. Internetowi giganci, jak Facebook czy Google, na mocy projektowanego właśnie nowego prawa, wspierającego lokalne dziennikarstwo, będą musieli płacić za darmowe dotychczas materiały. 

Czytaj także:

Wyjaśnimy też czym są drogowe sekundniki, które spotkamy w niektórych miastach przed skrzyżowaniami. 

Tuż po 8.15 spotkamy się z z Anną Krampus-Sepielak, kierownikiem zespołu ds. branży gier, z którą porozmawiamy o cyklu szkoleń Dragons Academy, dedykowanym studentom i osobom zainteresowanym podjęciem pracy przy tworzeniu gier.

W audycji także:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz

***

Na audycję "Pierwsze Słyszę" w czwartek (04.02) o godzinie 06.05 zaprasza  Kamil Jasieński.

pj

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka senior wolontariat

Czytaj także

Cicha, samotna noc. Odmienić święta osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 23:00
Święta to czas nadziei. Jednak dla setek samotnych seniorów od lat to jedne z najsmutniejszych dni w roku. Ten stan rzeczy stara się zmienić Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich", które rozpoczęło kampanię "Podaruj Wigilię". – Jedną z najpiękniejszych kolęd jest "Cicha noc", ale dla starszych samotnych ludzi jest to przejmująco cicha noc – powiedziała w "Klubie Trójki" dyrektor stowarzyszenia Joanna Mielczarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat, czyli jak pomagają studenci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 13:09
Grudzień to miesiąc, w którym troska o innych jest nam szczególnie bliska. Pomaganie jest nie tylko modne, ale przede wszystkim potrzebne.
rozwiń zwiń