Bilonomat - koniec drobnych w słoiku

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 09:16
Chyba każdy z nas ma w domu słoik czy skarbonkę  z jedno- lub dwugroszówkami i pewnie wielu niejednokrotnie zastanawiało się co zrobić z bilonem gromadzonym często przez wiele lat. NBP rusza na pomoc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
shutterstock jedzenie haamburgey kosmos 1200.jpg
Sfermentowane warzywa czy tortilla - co będą jeść kosmonauci?

Drobne pieniądze o niskich nominałach sprawiają, że nasze portfele, torby i kieszenie stają się nieznośnie ciężki. Wielu z nas decyduje się wrzucać je do skarbonki czy jakiegoś słoika. Często to początek zbierania groszowych zapasów. Po pewnym czasie warto je jednak wykorzystać. Tu z pomocą przychodzi Narodowy Bank Polski, który w swoich oddziałach udostępnił właśnie maszyny umożliwiające zamianę monet na wyższe nominały. W "Pierwsze słyszę" przyjrzymy się bilonomatom. 

W audycji także:

Żywność wegańska coraz częściej na stołach Polaków. Produkty wegańskie w Polsce kupuje już 35 proc. naszych rodakow w wieku 18-74 lata - wynika z najnowszego ogólnopolskiego badania Instytutu Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS. 

  • przetestujemy grę "Perona 5 Strikers" 
  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz

Posłuchaj także:

O 8.15 spotkamy się z fotografem Tomkiem Drzewiński organizatorem spotkania: "BANKSY SHOW, CZYLI JAK OKRAŚĆ ARTYSTĘ". Banksy - popularny artysta z Bristolu, porusza się głównie w nocy i maluje po ścianach (tematy: scenki rodzajowe, zwierzęta, dzieci). Nigdy nie urządza wystaw. Jego galerią jest ulica. W programie spotkania odpowiedzi na pytania: Kim jest Banksy? Jakie jest jego przesłanie, motywacja i dlaczego działa z ukrycia? Anatomia zbrodni, czyli jak działa schemat okradania artysty. Z czego żyje Banksy?

***

Na audycję "Pierwsze Słyszę" w poniedziałek (02.03) o godzinie 06.05 zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka pieniądze

Czytaj także

Freelancer. Jak zacząć nowe zawodowe życie?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:51
- Pandemia - paradoksalnie - ułatwiła wielu freelancerom życie. Dzięki temu, że praca zdalna stała się codziennością ludzie odkryli, że mogą pracować równie dobrze dla klienta z Krakowa jak i dla klienta z Londynu, bez konieczności przemieszczania się - wyliczał bloger Michał Barczak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadłużenie Polaków. "Bierzemy kredyty, choć wiemy, że ich nie spłacimy"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 13:56
- Dług Polaków w tym roku w stosunku do poprzedniego roku wzrósł, ale liczba dłużników zmalała. To oznacza, że zmieniło się nasze podejście do kredytów. Problemu części z nas się nawarstwiają, ale inni poradzili sobie z zadłużeniem - tłumaczył Andrzej Kulik, rzecznik Krajowego Rejestru Długów. 
rozwiń zwiń