X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W co zainwestować swoje pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 21:47
Grunty, nieruchomości, a może złoto? Z początkiem roku myślimy o naszych oszczędnościach. W co zainwestować, by zaprocentowało to nam w przyszłości? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Z inwestowaniem jest jak z dietą. Zamiast wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, zastanawiamy się, co zrobić, żeby szybko zrzucić zbędne kilogramy. Tak samo z pieniędzmi - interesuje nas tylko szybki zarobek - komentował  Tomasz Jaroszek, ekspert z platformy Kapitalni.org. - Inwestorem nie można stać się od razu - przekonywał. - Takie działania wymagają planu. Zysk przychodzi z czasem. 

Jak wyjaśniał, zarabiania na każdym z rynków należy się nauczyć. Po stronie inwestora leży wycena, ocena ryzyka, czasu na poznaniu mechanizmów rynkowych. 

- Nie każdy, kto inwestuje w sztukę, musi znać się na sztuce. Należy jednak znać się na rynku sztuki, a nabycie takiej wiedzy wymaga czasu. Każdy rynek sztuki jest inny. Polski także rządzi się swoimi prawami - mówiła właścicielka galerii Xanadu Agnieszka Gniotek.

Jak z pasywnego stać się aktywnym inwestorem i komu się to opłaca? O tym rozmawialiśmy z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Agnieszka Gniotek (właścicielka galerii Xanadu), Tomasz Jaroszek (ekspert platformy Kapitalni.org)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 15.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy PPK poprawią nasze finanse w przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 11:27
Pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe weszły w życie wraz z początkiem lipca. Były zachwalane i przez rząd, i przez wielu specjalistów. Co mają one wspólnego z emeryturami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie masz dzieci - czy powinieneś płacić na tych, którzy mają?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 19:40
Kontrowersyjny pomysł o wprowadzeniu kolejnych opłat, tzw. bykowego już upadł, ale dyskusje o dyskryminacji osób, które z różnych przyczyn nie chcą, bądź nie mogą mieć dzieci wciąż budzą wiele emocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy współczesna wieś jest przystosowana do potrzeb młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:56
Niskie zarobki, brak zawodowych perspektyw i brak uczelni wyższych, to – jak przekonywał gospodarz audycji Piotr Firan – niektóre z przyczyn, dla których dla młodzieży wychowanej na wsi, jedyną szansą na zdobycie wyższego, a czasem i średniego wykształcenia może być przeprowadzka do miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń