W co zainwestować swoje pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 21:47
Grunty, nieruchomości, a może złoto? Z początkiem roku myślimy o naszych oszczędnościach. W co zainwestować, by zaprocentowało to nam w przyszłości? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Z inwestowaniem jest jak z dietą. Zamiast wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, zastanawiamy się, co zrobić, żeby szybko zrzucić zbędne kilogramy. Tak samo z pieniędzmi - interesuje nas tylko szybki zarobek - komentował  Tomasz Jaroszek, ekspert z platformy Kapitalni.org. - Inwestorem nie można stać się od razu - przekonywał. - Takie działania wymagają planu. Zysk przychodzi z czasem. 

Jak wyjaśniał, zarabiania na każdym z rynków należy się nauczyć. Po stronie inwestora leży wycena, ocena ryzyka, czasu na poznaniu mechanizmów rynkowych. 

- Nie każdy, kto inwestuje w sztukę, musi znać się na sztuce. Należy jednak znać się na rynku sztuki, a nabycie takiej wiedzy wymaga czasu. Każdy rynek sztuki jest inny. Polski także rządzi się swoimi prawami - mówiła właścicielka galerii Xanadu Agnieszka Gniotek.

Jak z pasywnego stać się aktywnym inwestorem i komu się to opłaca? O tym rozmawialiśmy z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Agnieszka Gniotek (właścicielka galerii Xanadu), Tomasz Jaroszek (ekspert platformy Kapitalni.org)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 15.08

ac

Czytaj także

Czy PPK poprawią nasze finanse w przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 11:27
Pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe weszły w życie wraz z początkiem lipca. Były zachwalane i przez rząd, i przez wielu specjalistów. Co mają one wspólnego z emeryturami?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie masz dzieci - czy powinieneś płacić na tych, którzy mają?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 19:40
Kontrowersyjny pomysł o wprowadzeniu kolejnych opłat, tzw. bykowego już upadł, ale dyskusje o dyskryminacji osób, które z różnych przyczyn nie chcą, bądź nie mogą mieć dzieci wciąż budzą wiele emocji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy współczesna wieś jest przystosowana do potrzeb młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:56
Niskie zarobki, brak zawodowych perspektyw i brak uczelni wyższych, to – jak przekonywał gospodarz audycji Piotr Firan – niektóre z przyczyn, dla których dla młodzieży wychowanej na wsi, jedyną szansą na zdobycie wyższego, a czasem i średniego wykształcenia może być przeprowadzka do miasta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń