Golas w Giżycku, czyli festiwal sztuki i kreatywności w zgodzie z naturą

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 14:28
- Będzie z pewnością moc. Każdy, kto przyjdzie, stworzy tu coś fajnego - mówiła Małgorzata Lewczyk, organizatorka Golas Festival, czyli Giżyckiej Otwartej Letniej Akademii Sztuki.
Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym nie może trwać dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2023 roku.
Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym nie może trwać dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2023 roku.Foto: Monkey Business Images/Shutterstock

Główną ideą festiwalu jest możliwość uczestnictwa w warsztatach i pokazach prowadzonych przez lokalnych artystów: rzemieślników, rękodzielników, malarzy czy rzeźbiarzy, działających i związanych z regionem mazurskim.  

W warsztatach, na które zapisy zostały już zamknięte, będzie można spróbować swoich sił w takich dziedzinach sztuki jak rzeźba. - Na tym stanowisku stworzymy popiersie - całość potrwa trzy godziny i zostanie podzielona na dwie tury. Będzie także ceramika, tkactwo i ekolina - przekonywała Małgorzata Lewczyk. - To rodzaj farby i co za tym idzie technika malarska, dzięki niej będziemy mieć eksplozję kolorów - podkreślała.

Podczas festiwalu odbędzie się także specjalny pokaz malowania światłem. - Zaaranżowaliśmy piwnicę tak, by móc wyświetlać tam filmy. Uczestnicy będą mogli malować tym światłem, a także animować obrazy tak, by się poruszały - wymieniała. 

Wydarzenie odbędzie się już 26 czerwca w Giżycku, a wstęp na nie jest wolny. Jak zapowiadała gość Czwórki, coś dla siebie znajdą tam nie tylko dorośli, ale i najmłodsi. - Przygotowaliśmy m.in. Mały Teatr Ilustracji, przez cały dzień będziemy też tkać na krosnach. Można przynosić skrawki i wspólnie będziemy w duchu zero waste tworzyć dywan - opowiadała gość Czwórki. 

Posłuchaj
06:03 _PR4_AAC 2022_06_21-08-14-56.mp3 O Golas Festival 2022 opowiada Małgorzata Lewczyk (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Czytaj także:

W logotypie imprezy znajduje się ogromna różowa "grucha" i jak podkreślała Małgorzata Lewczyk, nie jest to symbol przypadkowy. - Kojarzy się jednoznacznie, ale dodatkowo wszystkie warsztaty odbywają się w ogrodzie, na łonie natury, której nasza grucha jest nieodłącznym elementem - opowiadała gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Małgorzata Lewczyk (organizatorka wydarzenia, we współpracy z Katarzyną Dobrzyn)

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń