Ars Independent 2017. Święto niezależnej sztuki wideo

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 10:00
To będzie już 7. edycja festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. - To festiwal, podczas którego stawiamy na współczesną kulturę audiowizualną i młodych debiutujących twórców - opowiadał Bartek Sołtysik, rzecznik Ars Independent.
Audio
  • O wydarzeniach podczas Ars Independent 2017 opowiada Bartek Sołtysik (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: lassedesignen/Shutterstock.com

RETRO-JAPAN-Akira1200.jpg
Znamy kolejne wydarzenia Ars Independent 2017

Jak podkreślał, w Katowicach podczas tegorocznej odsłony odkrywać będziemy twórców, "o których lubimy mówić, ze są marginalizowani". - To nie są głośne nazwiska, ani tytuły, ale szalenie interesujące. Z obrzeży kultury - mówił gość Kamila Jasieńskiego.

Impreza wystartuje 26 września i potrwa do 1 października. Bartek Sołtysik mówił w Czwórce m.in. o tym, jak powstawał Ars Independent. - Gdy zaczynaliśmy, chcieliśmy zrobić wielki filmowy festiwal, ale po drodze zdaliśmy sobie sprawę, że takich wydarzeń jest multum. Zrobiliśmy więc imprezę o młodych ludziach i dla młodych ludzi. Szukaliśmy tego, co nas po prostu interesuje - podkreślał. Podczas pierwszej, filmowej części festiwalu widzowie zobaczyć będą mogli sześć pełnych metraży, m.in. "Quality time", nowelową opowieść "o pięciu facetach w pięciu różnych formatach". - Jest tu animacja, ale także część kostiumowa, nawiązująca do legend arturiańskich - opowiadał Sołtysik. Co jeszcze będzie działo się podczas tegorocznej odsłony Ars Independent? I do kiedy można zgłaszać się na Nocną Giełdę Gier Wideo? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, dotyczącej szczegółów festiwalu.

Całe wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki <<<

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Bartek Sołtysik (rzecznik prasowy festiwalu Ars Independent)

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 8.10

kd/jsz

Czytaj także

Michał Staniszewski: gry ewoluują, jak filmy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 12:12
W rozmowie z Kamilem Jasieńskim współtwórca Studia Plastic opowiadał o chwalonym na całym świecie projekcie "Bound". Za tę nowatorską grę otrzymał Paszport Polityki w kategorii Kultura cyfrowa, przyznawanej pierwszy raz w historii tej nagrody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renesans flipperów. Kto w nie dziś jeszcze gra?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 16:16
- Z flipperami jest jak z samochodami. Jeszcze 10 lat temu Maluch nie miał żadnej wartości. Kupowało się go za przysłowiową "stówkę". Dzisiaj stają się coraz droższe, bo jest ich coraz mniej - wyjaśniali w Czwórce Bartosz Radomyski i Paweł Nowak, autorzy pierwszego w Warszawie interaktywnego Muzeum Flipperów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Spider-Man: Homecoming". Superbohater szuka ego

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 11:30
14 lipca na ekranach kin wejdzie kolejny film o przygodach człowieka pająka. - "Spider-Man: Homecoming" to nowe otwarcie i prawdopodobnie zapowiedź nowej serii. Pytanie tylko, czy Marvel udźwignie tę odpowiedzialność - zastanawia się dziennikarz Przemysław Pawełek.
rozwiń zwiń