SzlamFest 2. Zemsta szlamu. "Popkultura tak zła, że aż dobra"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 13:06
- To impreza poświęcona tzw. kulturze śmieciowej, czyli tak złej, że aż dobrej - zapowiadał Jarosław Kowal, organizator drugiej już odsłony SzlamFestu, w tym roku odbywającej się pod hasłem "Zemsta szlamu".
Audio
  • O SzlamFest 2018 opowiada Jarosław Kowal, organizator imprezy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/yayasya

- Ta kultura ma drugie dno. Niesie wartości, które uważamy za ciekawe, nawiązuje do kultury lat 80. I 90., do których nawiązujemy - mówił Kowal. Uczestnicy SzlamFest 2. będą mogli wziąć w grach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych, m.in. w Strefie Gier Retro czy Strefie Targowej. -  Będą gry retro na Commodore czy Atari, ale będzie też "Night Wolf", zupełnie nowa gra, utrzymana jednak w klimacie lat 80. i 90. - opowiadał Kowal. - Zaproponujemy też… polski wrestling.

Druga odsłona imprezy odbędzie się już 9 marca w Gdańsku. Częścią programu będzie także piąte rozdanie Złotych Kurczaków, które dotychczas były organizowane we Wrocławiu. Jakie filmy będzie można zobaczyć na tegorocznym SzlamFeście w ramach "VHS Hell Live" i z którymi artystami i twórcami będzie można się spotkać w ramch paneli dyskusyjnych i warsztatów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Jarosław Kowal (organizator SzlamFest 2.)

Data emisji: 21.02.2018

Godzina emisji: 8.30

kd

Czytaj także

Sherlock Holmes. Superbohater wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 12:23
- To nie jest science-fiction, ale Sherlock Holmes idealnie wpisuje się w różne fantastyczne upodobania - mówiły Katarzyna Kowalska i Maja Margasińska, organizatorki pierwszego w Polsce Sherlockonu, czyli konwentu fanów Sherlocka Holmesa.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze komiksy 2017. Podsumowanie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 12:36
"Jessica Jones: Alias", czy "Życie i czasy Sknerusa Mckwacza" - o tym, które tytuły na komiksowym rynku okazały się najciekawsze w mijającym roku mówił Oskar Rogowski z kanału Komiksomaniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
rozwiń zwiń