Tatuaże - czym kierować się przy wyborze wzoru?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 12:15
Trendy mają do siebie, że są zmienne, a ludzie po latach żałują modnego niegdyś tatuażu, który zrobili sobie pod wpływem chwili. Jak nie wpaść w tę pułapkę?
Zanim zrobi się tatuaż, warto zastanowić się nad jego wzorem.
Zanim zrobi się tatuaż, warto zastanowić się nad jego wzorem. Foto: shutterstock/Marko Zamrznuti tonovi

Przy wyborze tatuażu niekoniecznie powinniśmy kierować się modą. Ta przeminie, a tatuaż zostanie. Czym kierować się przy wyborze tatuażu? Nikoletta Koszek ze studia "Fabryka Tuszu" jest właścicielką 15 tatuaży i jak zapewnia, każdy wzór przemyślała.


Zanim się zdecydujesz - przemyśl

Mam taką taktykę, że każdy tatuaż jest indywidualny i ma dla mnie symboliczne znaczenie. Nigdy nie chciałam mieć powielanego wzoru - mówi. - Gdy szłam do artysty, opowiadałam mu, jaka część historii ma być w nim zawarta. Dzięki temu każdy mój wzór jest uniwersalny i oryginalny. Najlepsza rada dla osób, które chcą sobie zrobić tatuaż, to żeby nie iść za modą, tylko zrobić coś, co będzie częścią naszego życia, historii, przeżyć z nim związanych. Wtedy taki wzór, który stworzy artysta, można wytatuować.

Może być tak, że jednak podoba nam się motyw, który obecnie jest modny. Jak radzi specjalistka, dobrą metodą na sprawdzenie jego atrakcyjności może być schowanie wydruku projektu na rok i obejrzenie go po tym czasie jeszcze raz. Jeśli w dalszym ciągu będziemy chcieli go uwiecznić na naszym ciele - zróbmy to.


Wilk w modzie 

A jakie są obecnie najpopularniejsze wzory? - W zeszłym i w tym roku najczęściej wybierany był motyw wilka w lesie. Tatuowany był najczęściej na przedramieniu lub bicepsie. Wersji i motywów było wiele. Każdy chciał mieć wilka w lesie i ludzie masowo sobie go tatuowali - opowiada rozmówczyni Marty Zinkiewicz. - Drugim takim wzorem jest ojciec idący z dzieckiem lub dziećmi w postaci czarnych cieni na tle np. morza. Kolejnym modnym motywem, który się pojawia, jest lew na bicepsie.


Posłuchaj
04:17 Czwórka/Pierwsze Słyszę - tatuaż 17.03.2022.mp3 Nikoletta Koszek z "Fabryki Tuszu" radzi, czym się kierować przy wyborze wzoru tatuażu (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

Jeżeli jednak po jakimś czasie dojdziemy do wniosku, że tatuaż nam się nie podoba, albo jest już nieaktualny, możemy usunąć go laserowo. Można też go ukryć poprzez wkomponowanie wzoru w inny motyw. - Najczęściej zakrywane wzory to imiona partnerów, tribale i bransoletki wokół bicepsa lub kostki - zauważa Nikoletta Koszek. - Wielu amerykańskich tatuatorów jest zdania, że popularne dziś półksiężyce, gwiazdy, kropki czy znaki zodiaku też za jakiś czas wyjdą z mody.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Marta Zinkiewicz

Data emisji: 17.03.2022

Godzina emisji: 6.15

aw

Czytaj także

Dopaminowa moda? To kolorowy trend najbliższych miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 14:50
Z początkiem nowego roku pojawiają się w sieci prognozy dotyczące trendów na nadchodzące miesiące. W najbliższym sezonie rządzić będzie kolor, czyli dopaminowa moda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emocje w kryzysie. Jak sobie z nimi radzić?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 13:20
Informacje, które ostatnio do nas napływają, mogą przytłaczać i wyzwalać wiele emocji. Warto jednak w tym trudnym czasie, obok pomocy potrzebującym, zadbać o siebie i swoje zdrowie.
rozwiń zwiń