City break, pomysły na Święto Niepodległości i muzyka - zacznij piątek z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 08:00
W audycji m.in. zdradzimy, jak na śniadanie przygotować hit z internetu, sprawdzimy, gdzie wybrać się na city break, i podpowiemy, jak na sportowo spędzić Święto Niepodległości.
Zawsze jest dobra pora na słuchanie Czwórki
Zawsze jest dobra pora na słuchanie CzwórkiFoto: shutterstock

Najbliższe wydanie audycji rozpoczniemy od zajrzenia do kuchni i sprawdzenia, jakie trendy kulinarne rządzą w sieci. Tym razem wydaje się, że danie znane i proste, jednak, jak się okazuje, viralowy przepis na sadzone jajka bije rekordy popularności. Podpowiemy, jak przyrządzić ten internetowy hit. 

W audycji także podpowiemy, jak spędzić jesienny city breakMiasto diabłów, street artu i pięknej natury. To tu kolorowe kamienice i drewniane domki mieszają się z szarymi gmachami budynków. Kowno to najbardziej litewskie miasto, które kiedyś było stolicą Litwy. W nim Adam Mickiewicz uczył w szkole i pisał m.in. "Ballady i Romanse". W tym nieoczywistym mieście, o którym mówi się, że jest miastem studenckim, nie będziemy musieli przeciskać się przez tłumy turystów. Jak tam dotrzeć i ile odłożyć pieniędzy na taki wypad?

W cyklu "Na językach" uczymy się razem języków obcych. Tym razem: język angielski wokół Święta Niepodległości. Poznamy zwroty związane z tym dniem dotyczące m.in. flagi, hymnu narodowego i marszu niepodległościowego.

W dalszej części programu gościem audycji będzie Magdalena Pruszkiewicz, autorka książki "Szminka". Szminka - niemy świadek rzeczywistości i niebanalny wyznacznik mód i obyczajów - wywołuje emocje, wzbudza pożądanie i dostarcza inspiracji, z roku na rok zyskując na popularności. Towarzyszy nam od wieków. Sprawdzimy, jaka jest jej historia i w czym tkwi jej sekret.

W Czwórce podpowiemy także, jak spędzić 11 listopada na sportowo. W Miliczu odbędzie się gra terenowa "Droga po Niepodległość", w Gdańsku odliczają dni do Biegu Niepodległości, a Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Dzielnicy Ochota zaprasza na Maraton Zumby z okazji Dnia Niepodległości. Sprawdzimy też, jak i gdzie zagrać w okolicznościową grę miejską.

Zobacz także:  

Opowiemy też o Dniu Kina Polskiego. Każdego roku z okazji Święta Niepodległości kina studyjne przygotowują specjalną ofertę filmową i polecają widzom wyjątkowy dzień z filmem polskim. O tym projekcie opowie Marlena Gabryszewska, prezeska Stowarzyszenia Kin Studyjnych. 

W programie także:

  • przegląd premier muzycznych
  • serwis sportowy
  • serwis kulturalny

***

Na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (11.11) po godz. 6.00. Program poprowadzi Gosia Jakubowska

aw/kor

 

Czytaj także

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Krakowskie potwory". Czy łatwo stworzyć poczwarę do polskiego serialu?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 11:33
"Krakowskie potwory", serial w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, możemy oglądać na jednej z platform streamingowych. Obok aktorów występują tam też potwory. Wywodzące się z mitologii słowiańskiej monstra zostały wykreowane przez polskich i czeskich projektantów. 
rozwiń zwiń