MGKL ze swoim setem w Czwórce. Posłuchaj jej w "12”/h"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 23:45
Tym razem w audycji "12 cali na godzinę" za deckami Czwórki stanie MGKL, która w swoich setach chętnie sięga do dubu, dubstepu, przez breaks, po dnb i jungle. 
MGKLb już w czwartek stanie za deckami Czwórki.
MGKLb już w czwartek stanie za deckami Czwórki. Foto: arch.pryw.

W czwartkowy wieczór w Czwórce pojawi się MGKL - pod tym nickiem kryje się Magda. Wychowana na jungle/hardcore, do niedawna pozostawała na parkiecie kultowych bassowych festiwali. W domu natomiast skrupulatnie budowała kolekcję muzyki, którą teraz jest gotowa wynieść poza domowe zacisze jako przedstawicielka warszawskiego kolektywu Heavy Wave Sound System.

Jak sama mówi - lubi zmiany i szybko się nudzi - jej selekcja jest czysto bassowa, sięga od dubu, dubstepu, przez UKG/breaks, po dnb i jungle. 


Posłuchaj też:


***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.


***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

aw

Czytaj także

Beskres: remiks dla Reni Jusis to zapowiedź cyklu "Polish Club Classics"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 06:48
- Kiedy tylko rozpoczęliśmy działalność jako Beskres, wiedzieliśmy, że na graniu setów didżejskich się nie skończy. Właśnie ukazał się nasz pierwszy oficjalny remiks, którzy zrobiliśmy dla Reni Jusis. "Kiedyś cię znajdę" zapowiada kolejne produkcje - mówią Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Novika i Sambor z nowym singlem "Born again" - bez ciśnienia i na luzie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 14:00
Po świetnie przyjętym przez fanów i dziennikarzy "przedwakacyjnym singlu "Hope" Novika i Sambor opublikowali utwór "Born Again". - Jesteśmy zupełnie innymi osobami, a pracuje nam się doskonale - mówi artystka w Czwórce. - Cieszę się, że udało nam się jeszcze w końcówce roku wydać ten singiel.  
rozwiń zwiń