12 cali ma godzinę. Omson zagra w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 17:00
Gościem najbliższej odsłony audycji "12 cali na godzinę" będzie didżej i producent Omson, który przyznaje, że od najmłodszych lat jego największą muzyczną miłością był french house, choć dziś nie boi się też innych brzmień. 
Omson zagra w 12 calach na godzinę
Omson zagra w "12 calach na godzinę"Foto: archiwum prywatne artysty

Mimo przywiązania do muzycznych korzeni Omson, dj i porducent ze Śląska, nie boi się wykraczać poza schematy, a jego twórczość można określić jako mieszankę disco, funk oraz jackin house.

Na swoim koncie ma wydawnictwa w takich wytwórniach jak Spacedisco Records, Downtown Underground czy rodzimym SpekuLLa Records. W 2022 roku miał przyjemność zagrać na Yass! Festival. Obecnie jego selekcji można posłuchać w Katowickich miejscówkach takich jak SiXa czy Woda Beach Bar.  W czwartkowy wieczór zagra w Czwórce. 

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

"Euforia". Historia warszawskiego clubbingu na wystawie w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2024 20:17
Co clubbing mówi o historii Polski? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć nowa wystawa w Muzeum Woli w Warszawie. - "Euforia" dokumentuje moment, w którym poczuliśmy, że powoli puszczają nam hamulce - mówi kurator wystawy Konrad Schiller. - Zostawiliśmy za sobą epokę komunizmu, a przed nami otwierał się nowy, kolorowy i wspaniały świat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Electrum Up To Date Festival - dobra zabawa i akcja "Don’t worry be yourself”

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 12:20
Wielkimi krokami zbliża się Electrum Up To Date Festival. - To nie tylko dni wypełnione świetną muzyką, ale także akcja "Don’t worry be yourself” oraz panele dotyczące zdrowia psychicznego - mówi organizator imprezy Cezary Chwicewski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Smolarz o filmie "Rave": ludzie dalej boją się polskiej pompy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 12:40
- Wixa to część rejwu. czy to się komuś podoba czy nie. Muzyka elektroniczna jest tak bogata w różne gatunki, że nie można z niej wykluczać ludzi z gwizdkami i w białych rękawiczkach - mówi Maria Smolarz, didźejka i bohaterka filmu "Rave/Rejw", którego premiera odbyła się na Millennium Docs Against Gravity. 
rozwiń zwiń