Katarzyna Pakosińska: poczucie humoru pozwala przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 10:51
- Optymizm ma zbawienne działanie. Można się śmiać, że to banał albo, że wielu rzeczy nie dostrzegam, bo na świecie nie jest za wesoło. Mimo to staram się czerpać z życia radość i z każdego dnia wyciągać to, co najlepsze - mówiła Katarzyna Pakosińska.
Audio
  • Katarzyna Pakosińska o pasjach, i optymizmie, który napędza jej życie (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Katarzyna Pakosińska
Katarzyna PakosińskaFoto: czwórka

pakosinska663.JPG
"Samaradiso" Katarzyny Pakosińskiej. Bo Gruzja "jest na zawsze"

W rozmowie z Michałem Misiorkiem dziennikarka i artystka kabaretowa opowiada, że życiu stara się skupiać na celach, które przed sobą stawia. Mówiła o tym, że negatywne doświadczenia mogą być dla nas cenne. – Chwilowe niepowodzenia powinniśmy traktować nie jako porażki, lecz jako lekcje. Najważniejsze jest to, żeby marzenie zawsze mieć przed sobą i dążyć do jego zrealizowania –przekonywała na antenie Czwórki.

Katarzyna Pakosińska Jestem zaprzyjaźniona ze swoją intuicją. To ona podpowiada mi jak poruszać się w życiu i relacjach z innymi ludźmi

Co pozwala jej radzić sobie w trudnych momentach? Artystka przekonuje, że jest to poczucie humoru. - Poczucie humoru to magia. Jest to coś, co pozwala nam przekraczać granice. Niestety często o nim zapominamy albo je lekceważymy, a to narzędzie w którym jest wielka siła - mówiła.

W audycji opowiadała m.in. o tym, dlaczego nie śmieje się z dowcipów, czy nadal słyszy prośby o to, żeby zaśmiać się na zawołanie i które z jej zawodowych wyzwań było tym najbardziej wymagającym. O tym jakimi wartościami kieruje się w życiu, licznych pasjach i zawodowych planach rozmawialiśmy z Katarzyną Pakosińską.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której gościli Marcin i Maciej Bisiorek, twórcy kanału Kulturalna Planeta na Youtubie. Autorzy kanału promują dobre książki, kino, muzykę oraz produkcje telewizyjne. Rozmawialiśmy z nimi o tym, jak mówić o kulturze w Internecie i zdobywać nowych subskrybentów. Poza tym w audycji przegląd wydarzeń minionego tygodnia w sieci, "Understoodio" oraz ciekawa "Sylwetka z Instagrama". 

Michał i Maciej Bisiorek z kanału Kulturalna Planeta Michał i Maciej Bisiorek z kanału Kulturalna Planeta

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą:  Michał Misiorek

Gość: Katarzyna Pakosińska (artystka kabaretowa, dziennikarka, autorka książek)

Data emisji: 18.02.2018

Godzina emisji: 9.30

ac/pg

Czytaj także

"Samaradiso" Katarzyny Pakosińskiej. Bo Gruzja "jest na zawsze"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 15:54
Gościem audycji "Absolutnie niepoważni" była Katarzyna Pakosińska, która wydała własnie książkę "Saramadiso". - To moja kolejna próba namalowania Gruzji, miejsca, które nie do końca można opisać, bo po prostu brakuje słów - mówiła Katarzyna Pakosińska o swoim wydawnictwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Gelner jako Tede, Ten Typ Mes i Holak

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 15:11
Polski aktor kontra polski hip-hop. Co z tego wyniknie? Czy Bartosz Gelner poradzi sobie tekstami rodzimych raperów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Sowińska: jest we mnie ogromny głód życia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 15:37
- Od dziecka miałam wiele zainteresowań. Zaczęło się od muzyki, potem moją ogromną pasją stały się konie. Do Paryża wyjechałam w wieku 19 lat, ponieważ bardzo szybko chciałam się usamodzielnić - mówiła aktorka Katarzyna Sowińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Rosnowska: wyobraźnia to nasze jedyne ograniczenie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 13:30
Przyznaje, że aktorką została "z przypadku", natomiast życie w bliskości do natury wybrała świadomie. - Zaczęło się od miłości do zwierząt, potem przez chwilę podyplomowo studiowałam zielarstwo. Mam w sobie dużą wiarę w siłę roślin - opowiada Julia Rosnowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Cegielska: życiem rządzą pozytywne przypadki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 14:07
- Nigdy nie marzyłam o pracy w telewizji, a zostałam tam zatrudniona. W życiu wierzę w przypadki, ale te dobre, które przekładają się na późniejsze sukcesy. Każdą porażkę zaś odbieram jako lekcję, one też muszą się nam przydarzać - mówiła w Czwórce dziennikarka i prezenterka Agnieszka Cegielska.
rozwiń zwiń