#ReGeneracja. Last minute dla ekosystemów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 11:50
- Jesteśmy częścią natury, a zdrowe, niezmienione przez człowieka ekosystemy są nam niezbędne do życia - mówią uczestnicy projektu. Jak do nich dołączyć?
Jedna z plaż nad Bałtykiem
Jedna z plaż nad BałtykiemFoto: Juris Teivans/Shutterstock.com

Sprawdź także
fast fashion moda ekologia strajk 1200.jpg
Fashion Revolution Week. Zapytaj, kto robi twoje ubrania


Na świecie aż 75 proc. środowiska lądowego i około 66 proc. środowiska morskiego zostało znacząco przekształcone przez człowieka. Dlatego musimy działać już dziś - apelują aktywiści. W audycji koordynator projektu opowie, czym jest Re:Generacja.

Posłuchaj:

Sprawdzimy także, czym będą zajmować się pełnomocnicy ds. upałów. Hrabstwo Miami-Dade powołało Jane Gilbert na stanowisko pierwszego w historii Pełnomocnika ds. Upałów. Ateny i Freetown w Sierra Leone również zobowiązały się mianować takich urzędników. Czy kolejne miasta pójdą zapewne w ich ślady.

***

Na audycję z cyklu "Ratujemy świat"  w piątek (11.06) o 15.05 zaprasza Kasia Dydo.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia moda

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciuchy z kaktusa? Tak wygląda moda eko

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:30
High Numbers to młoda polska marka, której twórcy troszczą się o Ziemię i sprawy społeczne. W ich pierwszej kolekcji modowej są kurtki, koszule, spódnice i spodnie uszyte ze "skóry" zrobionej z kaktusów, wyhodowanych w Meksyku zgodnie z zasadami etyki. Zapraszamy na spotkanie z modą eko. 
rozwiń zwiń