Matura. Potem studia, szkoła policealna, a może praca?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 11:10
Równo trzy tygodnie przed maturą sprawdzimy, co uczniowie mogą robić po egzaminach. Z badań GUSu wynika, że zdecydowana większość maturzystów nadal wybiera studia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Chinnapong
shutterstock Harbucks studenci ludzie  radość 1200.jpg
Studenckie koło naukowe - szansa na karierę?

Sprawdzimy jakie wymogi trzeba spełniać, żeby dostać się na uczelnie w Polsce. Jak mogą wyglądać tegoroczne progi punktowe? Które kierunki są najbardziej oblegane? Czy Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski to wciąż najbardziej popularne wybory? Przejrzymy też szkoły policealne. To placówki, dla osób posiadających wykształcenie średnie, ale kandydata nie skreśla brak matury. Szkoła policealna umożliwia szybkie zdobycie kwalifikacji zawodowych np. technika masażysty czy technika usług kosmetycznych. Jakich jeszcze? Na co zwracać uwagę przy wyborze takiej szkoły? 

 Sprawdź także:

W programie powiemy też o konkursie BEST Gamers Tournamen​. To turniej e-sportowym.

***

Na audycję z cyklu "Strefa studenta" we wtorek (13.04) o godzinie 14.05 zaprasza Weronika Puszkar.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka studia matura

Czytaj także

Studia za granicą? Przedstawiciele uczelni sami zdradzą Ci szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 11:24
Wielu uczniów myśli o studiach na zagranicznych uczelniach. Na Targach Uczelni Zagranicznych mogą zapytać, jak się tam dostać i jak wygląda studenckie życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2021. Język angielski - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 07:38
Dziś (6 maja) na maturze język angielski. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Początek o godzinie 9:00. Powtarzamy materiał z języka angielskiego dla wszystkich, którzy przygotowują się do matur na poziomach podstawowym i rozszerzonym. 
rozwiń zwiń