Studia za granicą? Fundacja pomoże

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 18:30
Our Future Foundation to organizacja non-profit, prowadzona przez studentów i młodych absolwentów najlepszych polskich i zagranicznych uczelni. Celem ich działań jest wsparcie polskich uczniów poprzez wyrównywanie możliwości edukacyjnych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/William Potter

uczelnia studenci korytarz Shutterstock 1200.jpg
Studia, a może gap year - co nam daje rok przerwy?

Our Future Foundation to fundacja, która wspiera licealistów w drodze na najlepsze uczelnie na świecie. Dążą do tego, by każdy uczeń z dużym potencjałem miał szansę na spełnienie marzeń studiowania na najlepszych światowych uniwersytetach, niezależnie od możliwości finansowych.


Posłuchaj
17:53 Czwórka/Strefa Studenta - studia za granicą 06.07.2021.mp3 Rozmawiamy o studiach za granicą i programie Our Future Foundation (Strefa Studenta/Czwórka)

 

Uczniowie wyróżniający się wyjątkową działalnością np. wolontariacką, naukową, czy też artystyczną mogą ubiegać się o stypendia, które pomagają im dostać się na studia i poznać osoby, które już znają zagraniczne uniwersytety. Pokazują jak aplikować, opowiadają o systemie edukacji w danym kraju i dają wskazówki o funkcjonowaniu na kampusie, to tak zwani mentorzy.

- Aplikować można co roku w drugim półroczu roku szkolnego. Jak aplikować można się dowiedzieć na stronie fundacji. Tam jest dostępny formularz aplikacyjny, który wypełniamy, odpowiadając na kilka pytań - mówi Adam Szyszka, laureat zeszłorocznej odsłony programu. - Następnie piszemy esej do 500 słów. Jest kilka tematów do wyboru, które zmieniają się z edycji na edycję. Chodzi o pokazanie naszej unikalności i sposobu myślenia. Tematyka esejów jest różnorodna, niektóre poruszają wątki personalne, ale są i te bardziej abstrakcyjne i wcale z nami nie związane.

shutterstock student studia paryż francja eiffel 1200.jpg
Studia za granicą. Przedstawiciele uczelni sami zdradzą Ci szczegóły

Sprawdź także:

Dzięki fundacji, ale też i swojej pracy, laureaci ubiegłorocznej edycji programu Our Future Foundation, Bartek Chejchma i Adam Szyszka dostali się na zagraniczne uczelnie. Bartek rozpocznie naukę na Oxford University w Wielkiej Brytanii, zaś Adam dostał się do Leysin American School w Szwajcarii.

- Pierwsza myśl o studiowaniu za granicą pojawiła się na początku liceum. A wynika to z tego, że chodziłem do gimnazjum w małej miejscowości i tak naprawdę nie byłem świadomy, że można wyjeżdżać za granicę na studia i że jest to na tyle proste, fajne i że ludzie tak robią - mówi Bartek . - W liceum spotkałem osoby, które wyjeżdżały na studia zagraniczne i to podsunęło mi pomysł, że może też powinienem spróbować.

- O możliwości wyjazdu za granicę dowiedziałem się jeszcze w podstawówce i bardzo szybko zainteresowałem się tematem - opowiada Adam. - Dość szybko byłem zdecydowany, że też chciałbym spróbować studiować za granicą, bo podobnie jak Bartek uczyłem się w małej miejscowości i chciałem zobaczyć jak można inaczej podejść do edukacji.


***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi: Anna Hardej

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Bartek Chejchma, Adam Szyszka (laureaci ubiegłorocznej edycji programu Our Future Foundation) 

Data emisji: 06.07.2021

Godzina emisji: 14.09

aw

Czytaj także

Wyjazdy na wakacje 2020. Polecimy do Hiszpanii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 10:42
Hiszpania zamierza otworzyć granice dla turystów 1 lipca.  Kraj powoli przygotowuje się na nadchodzące wakacje, które jednak - ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem - mają być nietypowe. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Życie zaczyna się na pierwszym piętrze" - tak mieszka się w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 21:09
W Tajlandii modny ostatnio biznes to przydomowe knajpki, restauracyjki i niewielkie bary. Jednak domy buduje się tu na podwyższeniach, by powódź nie zagrażała mieszkańcom.
rozwiń zwiń