Nieprzeciętni 2021. Czas na decyzję jury!

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 00:02
Rozpoczął się drugi etap plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Teraz spośród nadesłanych przez Was zgłoszeń jury wybierze dziesięcioro finalistów. Ich nazwiska poznamy 17 maja. Wielka gala plebiscytu, podczas której dowiemy się, kto został Nieprzeciętnym 2021, odbędzie się 24 czerwca.
Plebiscyt Nieprzeciętni 2021 - materiały promocyjne
Plebiscyt Nieprzeciętni 2021 - materiały promocyjne Foto: Plebiscyt Nieprzeciętni 2021 - materiały promocyjne

Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

"Nieprzeciętni" to plebiscyt Czwórki adresowany do młodych ludzi. Szukamy osób, które na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Tegoroczna odsłona wydarzenia wystartowała 22 marca, a 18 kwietnia zakończył się jej pierwszy etap. Teraz czas na jury. Spośród zgłoszeń nadesłanych przez naszych słuchaczy członkowie Kapituły wybiorą dziesięcioro finalistów plebiscytu. Ich nazwiska poznamy 17 maja. 

Zobacz także:


Nieprzeciętni 2019 gala wsyscy 1200 BB.jpg
Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

W skład tegorocznej Kapituły weszli Hanna Dołęgowska, dyrektor i redaktor naczelny Czwórki - przewodnicząca Jury, ale także m.in. Arkadiusz Andrejkow, czyli Nieprzeciętny 2020, twórca murali, streetartowiec, autor projektu Cichy Memoriał. W Kapitule zasiadają także Konrad Dąbrowski, dziewiętnastolatek ścigający się w rajdach cross-country na motocyklu, Paulina Górska - aktywistka, która promuje ekologiczny tryb życia, Michał "Majki" Kowalski - klarnecista, ale też wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno", także muzyk Jan Paszkowski, który występował w musicalu "Potruś Pan", ale dziś jest szefem kuchni, Łukasz Polikowski - psycholog biznesu, oraz Izabela Sopalska-Rybak - prezes Fundacji Kulawa Warszawa. 

Dotychczas wśród zwycięzców naszego Plebiscytu znaleźli się ludzie, zajmujący się przeróżnymi dziedzinami życia, m.in. naukowcy, sportowcy czy artyści. - Najbardziej cenię w tym wydarzeniu fakt, że tu każdy może zgłosić każdego, a wśród zgłoszonych był m.in. twórca drewnianych piór czy muzyk, który grał klasyczne utwory na domofonie. Byli samorządowcy, ale też wokaliści. To ludzie, którym przede wszystkim chce się w życiu działać. To podstawa nieprzeciętności - tłumaczyła szefowa Czwórki. 

ZOBACZ TAKŻE Nieprzeciętni 2019. Wielka gala - sprawdź, co się działo [GALERIA]

***

Uroczysta gala, podczas której poznamy Nieprzeciętnego 2021, odbędzie się już 24 czerwca. Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

kd

Czytaj także

Konrad Dąbrowski. Na drodze do nieprzeciętności

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 13:20
Ma 19 lat, a za sobą pierwszy start w rajdzie Dakar 2021. Mistrz Polski Juniorów w Cross Country Konrad Dąbrowski jest jednym z jurorów w tegorocznej odsłonie plebiscytu Czwórki - Nieprzeciętni 2021.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. "Mam Warszawę u stóp". Co słychać u Maćka Margasa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:34
Maciej Margas był nominowany do tytułu Nieprzeciętnego w roku 2017.  Jako pierwszy w Polsce wykonał nocne zdjęcia Warszawy z pokładu śmigłowca bez drzwi, lecąc 3,5 kilometra nad Ziemią.
rozwiń zwiń