Nowe Technologie

Zróbcie hałas i zagrajcie w grę wideo na stadionie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 12:00
W audycji "Na bogato" przyglądamy się młodym polskim firmom. Tym razem nasze studio odwiedził Dominik Zimakowski, twórca gier wykorzystywanych podczas imprez masowych.
Audio
  • Crowd control games jako pomysł na biznes (Na bogato/Czwórka)
Czy gry i aplikacje sprawią, że podczas imprez sportowych i muzycznych nie będą już potrzebni konferansjerzy i animatorzy?
Czy gry i aplikacje sprawią, że podczas imprez sportowych i muzycznych nie będą już potrzebni konferansjerzy i animatorzy?Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Crowd control games to gry, w które grają równocześnie setki osób - kibice na stadionie, publiczność na koncercie albo imprezowicze w klubie.

- Wykorzystujemy telebimy i duże ekrany dostępne w halach albo na świeżym powietrzu. Zadaniem publiczności jest generowanie hałasu i poruszanie w ten sposób obiektami w grach. Przykładowo im głośniej się krzyczy, tym szybciej jedzie samochód - wyjaśnia Dominik Zimakowski.

Właściciel firmy opowiada też, ile czasu zajęło mu rozkręcenie biznesu, a ekspert ds. organizacji imprez Grzegorz Kułaga ocenia jego pomysł.

***

Tytuł audycji: "Na bogato"

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Dominik Zimakowski (właściciel firmy tworzącej crowd control games)

Data emisji: 28.11.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Jesteś przedsiębiorcą? Zdobądź unijną dotację!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 11:00
Pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej na rozwój firmy wcale nie jest takie proste. My podpowiadamy, jak odnaleźć się w meandrach unijnych przepisów i wypełnić wniosek o dofinansowanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nazwa własnej firmy zostaje z nami na lata

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 09:00
Założenie firmy z roku na rok staje się coraz prostsze i szybsze. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by obmyślić kluczowe sprawy, np. nazwę.
rozwiń zwiń