Polskie Radio
Section05
dofinansowanie UE

Prawie 100 mln euro dotacji dla mikro-, małych i średnich firm na innowacje

Przedsiębiorcy, jak poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, mogą ubiegać się o wsparcie na innowacyjne rozwiązania w ramach Funduszy Norweskich, a poziom dofinansowania będzie uzależniony od rodzaju udzielonej pomocy publicznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Unia Europejska fundusze europejskie fundusze unijne dofinansowanie UE dofinansowanie Komisja Europejska firma

"Polska liderem pod względem wykorzystania unijnych środków"

Regiony wydają pieniądze z Unii Europejskiej wolniej niż administracja centralna – informuje Ministerstwo Rozwoju, które przedstawia jednocześnie dane na koniec października. Wynika z nich, że liczba podpisanych umów na dofinansowanie z Unii Europejskiej przekroczyła 25 tysięcy. O tym jak przebiega kontraktowanie, wydawanie i rozliczanie pieniędzy ze Wspólnoty mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska finanse publiczne dofinansowanie UE fundusze unijne fundusze europejskie Ministerstwo Rozwoju

NIK o rewitalizacji zdegradowanych obszarów miast

Raport Najwyższej Izby Kontroli krytycznie odniósł się do programu rewitalizacji miast w latach 2007-2015. Z raportu wynika, że Lokalne Programy Rewitalizacji tylko w ograniczonym zakresie przyczyniły się do rozwiązania problemów zdegradowanych obszarów miast. Gościem Magazynu samorządowego był ekspert ds. rewitalizacji miast Bogusław Hajda.
Zobacz więcej na temat:  dofinansowanie dofinansowanie UE miasto Najwyższa Izba Kontroli