Polskie Radio

Tramwaje mają swoje tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 14:19
W poniedziałkowym "Lecie z Radiem" powiemy wszystko o tramwajach. Będzie relacja z jazdy z motorniczym, zdradzimy jak działa symulator, ujawnimy też czego nie widzą i nie wiedzą pasażerowie, spytamy się jak tramwaje przygotowuje się do jazdy i co dzieje się z nim po całym dniu pracy. Naszymi rozmówcami będą tramwajarze i instruktorzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com, pixabay license

W multimedialnym studiu "Lata z Radiem" gościem będzie wokalista o najbardziej "czarnym" głosie w Polsce, czyli Mietek Szcześniak. Jego rodzice nie chcieli, żeby w dzieciństwie zajmował się muzyką, choć w rodzinnym domu artysty w Kaliszu były i harmonia, i gitara. Studiował w Katowicach razem z Lorą Szafran, a jazz go ukochał od pierwszego taktu.

Włącza się także w akcje charytatywne. Niedawno pomagał siostrze Michaeli Rak z litewskiego hospicjum. Czym przemawia do Mietka poezja ks. Twardowskiego i kto jest jego ulubionym wykonawcą? O to spyta piosenkarza Małgorzata Raducha.

***

Do słuchania "Lata z Radiem" w poniedziałek (1.07) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Zobacz więcej na temat: tramwaj Mieczysław Szcześniak
Czytaj także

Mieczysław Szcześniak zbiera pieniądze na hospicjum dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 16:52
28 września w Teatrze Syrena koncert Mieczysława Szcześniaka "Nierówni", z piosenkami z płyty o tym samym tytułem. Teksty są wierszami księdza Jana Twardowskiego. Koncert ma charakter charytatywny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mietek Szcześniak: obwieszczam światu, że powstały "Siedmiomilowe buty"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:55
Mietek Szcześniak w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoim nowym jazzowym projekcie, który stworzył z pianistką Joanną Gajdą angażując do współpracy najmłodszych. Jak brzmią stare jazzowe klasyki śpiewane przez dzieci?
rozwiń zwiń