Polskie Radio

Nagroda Polskiego Radia na 45 FPFF w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 15:05
Polskie Radio ufundowało nagrodę indywidualną za muzykę filmową na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Laureata ogłosi podczas gali finałowej dr Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia. Wielkie święto kinematografii - w tym roku w wersji online - potrwa do 12 grudnia. Relacje z festiwalu – w Programie 1 oraz Programie 3 Polskiego Radia. Obydwie stacje są patronami medialnymi wydarzenia. 
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. prasowe

W Programie 1 Polskiego Radia o wydarzeniu będzie można usłyszeć w informatorach kulturalnych w magazynie "W Samo Południe". Joanna Sławińska zaprosi słuchaczy do przeżycia festiwalowych emocji 10 grudnia w "Magazynie Bardzo Filmowym" oraz 11 grudnia w "Kulturalnej Jedynce". Audycje bogate będą w nagrania z aktorami oraz twórcami filmów konkursowych, m.in. Janem Holoubkiem ("25 lat niewinności", Magnusem von Hornem ("Sweat"), kompozytorem Janem A.P. Kaczmarkiem, twórcą muzyki do filmu „Magnezja”. Z kolei w Programie 3 Polskiego Radia wywiady z twórcami i relacje z festiwalu codziennie w audycjach: "Fajny Film" oraz "Zapraszamy do Trójki". Temat zostanie podjęty również w "Trójkowo, filmowo" w najbliższą sobotę, 12 grudnia oraz dzień później – w niedzielę 13 grudnia podczas specjalnej audycji podsumowującej festiwal, w której usłyszymy m.in. rozmowy z laureatami. Zaprasza Ryszard Jaźwiński.

Nagrody za muzykę filmową na 45 Festiwalu PFF w Gdyni
Nagrody za muzykę filmową na 45 FPFF w Gdyni. Fot. mat.org. 

W tegorocznym Konkursie Głównym 45. FPFF zaprezentowanych zostanie 14 tytułów - m.in. "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, "Sweat" Magnusa von Horna i "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. W sekcji filmów krótkometrażowych rywalizować będzie 27 produkcji. W tej edycji nie zabraknie niespodzianek - po raz pierwszy zostanie przeprowadzony konkurs filmów mikrobudżetowych, w którym pokazanych zostanie sześć tytułów. 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Festiwal filmowy w Gdyni. Kiedy filmy będą dostępne dla szerokiej publiczności?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 22:00
We wtorek rozpocznie się najważniejsze wydarzenie dla polskiej kinematografii, czyli Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W konkursie głównym znalazło się 14 produkcji. – Uważam, że to jest bardzo silny rok. Mamy w  filmy, które znalazły się na najważniejszych festiwalach w Cannes, w Wenecji, w Berlinie. Jest obraz, który wygrał amerykański Festiwal Filmowy Tribeca – wylicza Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystycznym festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

14 filmów w Konkursie Głównym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 17:00
Święto polskiego kina w tym roku odbędzie się online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

14 filmów powalczy o Złote Lwy. Rozpoczyna się 45. FPFF w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 04:40
Rozpoczyna się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Festiwal odbędzie się online, a o Nagrodę Główną - Złote Lwy powalczy 14 tytułów, które znalazły się w Konkursie Głównym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 14:30
 - Stał przed nami dramat wyboru. Mamy do czynienia  z sytuacją wyjątkową i musieliśmy się do niej dostosować - mówił dyrektor wydarzenia Leszek Kopeć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:35
Pokaz "Wojaczka" Lecha Majewskiego otworzył we wtorek 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z uwagi na sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia wydarzenie odbywa się w formule online, a dostęp do filmów mają akredytowani przedstawiciele branży i dziennikarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto polskiego kina. Wystartował 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 11:50
8 grudnia rozpoczął się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Festiwal odbędzie się online, a o Nagrodę Główną - Złote Lwy powalczy 14 tytułów, które znalazły się w Konkursie Głównym. Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym festiwalu.
rozwiń zwiń